دانش آموزان مدرسه دخترانه فاطمیه رابر یلدا را در مدرسه جشن گرفتند

در آخرین روز پاییز:
دانش آموزان مدرسه دخترانه فاطمیه رابر یلدا را در مدرسه جشن گرفتند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر، مراسم نمادین بلندترین شب سال با سبک و سیاق سنتی در مدرسه فاطمیه رابربا ذوق و هنر معلمان و دانش آموزان برگزارو دانش آموزان در یک فضای سنتی و صمیمی به اجرای نمایش ننه سرما ، حافظ خوانی ، اجرای سرود، قرائت دکلمه، مسابقه پرداختند واز فرماندارشهرستان جایزه گرفتند.

در این مراسم فرماندار رابربا اشاره به اینکه دانش آموزان آینده سازان این مملکت هستند گفت: دانش آموزان باید با سنت ها و آداب و رسوم قدیم آشنا شوند.
علیجان سلیمانی افزود: آموزش و پرورش علاوه بر رویکرد تعلیم و تربیت باید به روحیه شادابی و نشاط و پرورش نیروهای توانمند توجه داشته باشد که برگزاری چنین جشن هایی بمناسبت های مختلف می تواند تاثیر مثبتی بر آینده سازان مملکت داشته باشد و این آداب و رسوم را نهادینه کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) چهار ویژگی اهل بهشت را، زبان نرم ولطیف ، قلب مهربان، رحیم بودن و بخشنده بودن عنوان کرد.
سلیمانی با اشاره به اینکه قران کتاب هدایت و انسان سازی است گفت: در این کتاب و معجزه الهی روایات بسیاری مبنی بر احترام به پدر ومادر بعد از پرستش خداوند وجود دارد که اهمیت این موضوع را بیان می کند.
فرماندار رابر در پایان دانش آموزان را به احترام به والدین و بزرگترها و کسب علم و دانش توصیه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rabour.ir