نامزدها با قصد خدمت وارد شوند نه کسب قدرت

امام جمعه رابر
امام جمعه رابر

خطیب جمعه رابرگفت:‌ کاندیداهای نمایندگی نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی قصد خود را باید خدمت به مردم قرار دهند نه اینکه در جهت کسب قدرت و مصالح مادی و زود گذر وارد عرصه شوند.

محرابی زاده درخطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به اینکه هدف یک انسان مومن در همه کارهای سیاسی اجتماعی و اقتصادی و فردی باید کسب رضای خدا باشد، گفت: کسب رضایت خداوند با اهداف شخصی، کوتاه مدت و گذرا سازگاری ندارد، لذا انسان در زمینه حضور درصحنه های سیاسی باید هدف مقدس خدمت به نظام را مد نظر قرار دهد.
وی با تاکید بر اینکه هدف ما از نمایندگی باید بازگشایی گره ای از مشکلات مردم باتصویب قوانین ولوایح اسلامی باشد، افزود: تنها هدف نمایندگان باید خدمت به مردم باشد، نه اینکه در جهت کسب قدرت و مصالح مادی و زود گذر وارد عرصه شوند.
امام جمعه رابر ورودبه مجلس را دررضایت خداوند متعال و رعایت احقاق حقوق مردم ومبارزه با باطل مطرح دانست و ادامه داد: کسب قدرت زمانی به عنوان هدف مطرح است که با رضایت الهی ورعایت احقاق حق مردم و مبارزه با باطل مطرح شود.
وی به برخی آسیب ها و آفت های انتخاباتی اشاره و تصریح کرد: بد اخلاقی ها انتخاباتی و تهمت زنی نسبت به یکدیگرصحیح است؛ چرا که تجربه نشان داده کسانی که دیگران را تخریب می کنند مردم از آنان روی برگردان می شوند.
محرابی زاده مرز میان روشنفکری و تخریب دیگران را به این معنا دانست که انسان باید نسبت به خطوط انحرافی فتنه و معاندین نظام باید موضع شفاف و روشنی داشته باشد که لازم است در این خصوص از انگ زدن به یکدیگر جلوگیری کنند و فقط موضع مناسب و شفافی را دنبال کند.
وی نامزدهای تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان را مورد تایید دانست و اظهار داشت: کاندیداها نباید وام دار کانون های قدرت و ثروت باشند؛ چرا که وابستگی به این دو جریان خطرناک بوده و نمایندگان را از وظیفه اصلی شان که خدمت است دور می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir