امام جمعه رابر:صدای مردم از افزایش روزانه گرانی‌ها بلند است

به گزارش خبرگزاری رهانیوز ازرابر محمد محرابی زاده درخطبه های این هفته گفت:با توجه به آنکه دولت در مرحله اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها ۴۰ هزار میلیارد تومان را به طور نقدی میان مردم توزیع کرد، تقاضای کل افزایش یافت و دولت مبلغ ۹ هزار میلیارد تومان را از بانک مرکزی استقراض کرد و حتی دلارهای نفتی تبدیل به ۳ هزار میلیارد تومان شدند که اگر این ۱۲ هزار میلیارد تومان ضربدر ۴٫۶ ضریب فزاینده‌ای پول پرقدرت شود، حاصل آن ۵۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید می‌شود که اثر نامناسبی روی تورم می‌گذارد.

امام جمعه رابر یادآور شد: هم‌اکنون صدای مردم از افزایش گرانی‌ها به صورت روزانه بلند است، چرا که تقاضا زیاد و عرضه تغییر نکرده است. نرخ سود بانکی به ۲۰ درصد افزایش یافت، به تبع آن نرخ سود تسهیلات نیز در حد ۲۵ ، ۲۷ و ۳۵ درصد نیز در موسسات مالی و اعتباری زیاد شد که این ضد تولید است.

محرابی زاده تاکید کرد: دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید افزایش تولید اشتغال را در نظر بگیرد، ضمن آنکه مردم را نسبت به منافع ملی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها توجیه کند و خود نیز در کنترل قیمت‌ها بیشتر نظارت داشته باشد.
منبع:رهانیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir