امام جمعه رابر:موضع حکومت عربستان از سرضعف است

به گزارش رهانیوز از رابر امام جمعه این شهر درخطبه های نماز جمعه این هفته گفت: ملت مظلوم، به‌پاخاسته و هوشیار بحرین ۱۵ ماه است که خیزش مردمی کرده اند در حالی که با انواع جنایت های آل خلیفه با چراغ سبز امریکا و کمک مستقیم و بی شرمانه عربستان مواجه شده اند.
امام جمعه رابر با بیان اینکه هم پیمانان آل خلیفه به ویژه عربستان از حد گذرانده اند، گفت: اخیرا بعد از آنکه مایوس شدند و دیدند انواع تاکتیک ها و سرکوب ها جواب نمی دهد به توطئه الحاق بحرین به عربستان مبادرت کرده‌اند که در اصل یک انفعال و ضعف بیشتر است.
حجت الاسلام و المسلمین محرابی زاده افزود: گرچه اسم این توطئه اخیر را وحدت می گذارند اما حقیقت این است که حکومت بحرین به جای تسلیم در برابر ملت خود، با ذلت کامل هویت خود را تسلیم کشور دیگری می کند.
وی با بیان اینکه این توطئه با چراغ سبز امریکا و صهیونیست ها صورت می گیرد، تاکید کرد: اما آل خلیفه و هم پیمانانش باید بدانند مردم بحرین و مردم مسلمان منطقه و جهان هرگز این توطئه را تحمل نخواهند کرد.
خطیب جمعه رابرموضع کنونی عربستان سعودی را موضعی از سر ضعف برشمرد و گفت: اگر عربستانی ها قدرت و هنر دارند دو جزیره ای را که سال‌هاست در اختیار صهیونیست ها قرار داده اند و جرات ندارند یک گلوله و نیروی نظامی برای بازپس گیری آنها خرج کنند پس بگیرند، آنها با چه رویی می آیند و با شرارت از آل خلیفه حمایت می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محرابی زاده افزود: همگان بدانند عربستان که در طرح قبلی خود و حضور نظامی در بحرین نتوانست موفق شود در این طرح جز رسوایی عایدش نمی شود.
وی با اشاره به در پیش بودن یکم خرداد گفت: در این روز قرار است در ژنو شورای حقوق بشر پرونده جنایت آل خلیفه را مطرح کند که توقع همه ملت های آزاده جهان و اسلام و ملت مظلوم بحرین این است که اینها جبران مافات کنند.
امام جمعه رابر افزود: در این مدت این همه گلوله و زور در برابر ملت مظلوم بحرین استفاده شد و دنیا، جهان عرب و همه مجامع سکوت کردند و حال که می بینند ملت بحرین ساکت نمی نشیند قرار است در جلسه ای اقدامات آل خلیفه را بررسی کنند.
وی گفت: توقع ما این است که این شورای حقوق بشر با یک قطعنامه قابل قبول حق ملت مظلوم بحرین را بستاند تا آنها قانع شوند و حکومت آل خلیفه را بر سر جای خود بنشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir