هنزا در تقسیمات کشوری به عنوان شهر معرفی شد

980683_PhotoA
دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با ایجاد شهرستان اشتهارد در استان البرز و شهر هنزا در استان کرمان موافقت کرد.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (۱۳) قانون تعاریف و ضوابط کشوری -مصوب ۱۳۶۲- با ایجاد شهرستان اشتهارد به مرکزیت شهر اشتهارد از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر اشتهارد شامل دهستان‌های ایپک و صحت آباد و بخش پلنگ آباد به مرکزیت روستای پلنگ آباد شامل دهستان‌های جارو و پلنگ آباد در تابعیت استان البرز موافقت کرد.

وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد شهرستان اشتهارد به مرکزیت شهر اشتهارد از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر اشتهارد شامل دهستان‌های ایپک و صحت آباد و بخش پلنگ آباد به مرکزیت روستای پلنگ آباد شامل دهستان‌های جارو و پلنگ آباد در تابعیت استان البرز موافقت کرد.

دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با ایجاد شهرستان اشتهارد در استان البرز و شهر هنزا در استان کرمان موافقت کرد.

همچنین روستای هنزا مرکز بخش هنزا از توابع شهرستان را بر استان کرمان به شهر تبدیل و به عنوان شهر هنزا شناخته می‌شود.

بر این اساس، روستای قره‌ترپاق از دهستان اخترآباد بخش صفادشت شهرستان ملارد در استان تهران منتزع و به دهستان پلنگ آباد بخش اشتهارد شهرستان کرج در استان البرز الحاق می‌شود.

همچنین دهستان ایپک به مرکزیت روستای ایپک مشتمل بر روستاها، مزارع و مکان‌های حسن آباد، قانی‌بلاغ، قوزلو، قره‌ترپاق، خرطی‌آباد، گندقویی، آق‌قویی، آهنگران، داشبلاغ، تنگ بر، مزرعه توقلی دره، مزرعه تنگ در سفلی، نیکیجه و ایپک، در تابعیت بخش اشتهارد شهرستان کرج ایجاد می‌شود.

بر اساس این مصوبه، دهستان صحت‌آباد به مرکزیت روستای صحت‌آباد مشتمل بر روستاها، مزارع و مکان‌های صحت‌آباد، مرادتپه، تلمبه‌خان حمید، مزرعه اینالوی یغمرلو، مزرعه انجمن، نکوجار، قشلاق دایلر، مزرعه خرم‌آباد، مزرعه کوشک آباد، مزرعه رئیس محمد، مزرعه قاضیان، مزرعه میرزا محمود، مزرعه ملا کند بالا، مزرعه کند پایین در تابعیت بخش اشتهارد شهرستان کرج ایجاد می‌شود.

دهستان جارو به مرکزیت روستای جارو مشتمل بر روستاها، مزارع و مکان‌های جارو، بوجعفر، مزرعه مهدی‌آباد، شهرآباد، فردآباد، افشارآباد، مختارآباد، قشلاق گنگ نیز در تابعیت بخش اشتهارد شهرستان کرج ایجاد می‌شود.

بر این اساس، بخش پلنگ‌آباد به مرکزیت روستای پلنگ‌آباد از ترکیب دهستان‌های جارو به مرکزیت روستای جارو و پلنگ آباد به مرکزیت روستای پلنگ‌آباد در تابعیت شهرستان کرج ایجاد می‌شود.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال شده توسط موبایل

۳ دیدگاه

  1. سلام

    این تحول امید است در کاغذ نباشد وبا ایجاد شهرداری هنزا شاهد رشد ورونقی در توسعه این منطقه باشیم البته خوشبختانه افراد کارآفرینی همچون صدر هاشمی نژادها همت شان عالیست.

    • حسین شهابی اظهار نظر نکن دیگه جایی برای اظهار نظر اصلاح طلب های چپی های وطن فروش نمانده است

  2. حسین شهابی به تو ربطی نداره اربابان تو که هیچ غلطی نکردند فقط نامردی در حق رابر اینقدر پاچه صدرهاشمی رانخور اونها پاچه خور زیاد دارند تو توشون گمی بدبخت مفلوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir