برگزاری دومین جشنواره گردوی استان کرمان ۲۳ و۲۴ شهریور در رابر

37786708371823211142-001
به گزارش روابط عمومی انجمن گردو: دومین جشنواره گردوی استان کرمان ۲۳ و۲۴ شهریور در شهرستان رابر همراه با نمایشگاه برگزار خواهد شد.
علیرضا مرادی فرماندار رابر در نشست سیاستگزاری دومین جشنواره گردو که عصر روز یکشنبه بیست ودوم مردادماه در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی صنایع معادن وکشاورزی استان کرمان تشکیل شد ،با اشاره به زیبایی های خدادادی وطبیعی رابر گفت: صداوسیما وسایر رسانه ها نقش مهم وموثری در معرفی ظرفیت های گمنام استان کرمان دارند.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ها ومنابع انسانی توانمندی که در رابر واستان وجود دارد، امیدواریم این جشنواره به صورتی بی نظیر ومثال زدنی در سطح استان وکشور برگزار شود وبه منظور انجام هماهنگی های محلی پیشنهاد می شود جلسه آینده ستاد بیست وپنجم مردادماه در شهر رابر تشکیل شود.
فرماندار رابر ظرفیت های کشاورزی استان را برجسته خواند وخاطرنشان ساخت:باید برند گردوی کشور متعلق به استان کرمان باشد وبا برگزاری این نوع جشنواره ها باید غبار محرومیت را از چهره استان بزداییم و ایجاد انجمن گردو نیز در این راستا میتواند نقش مهمی ایفا نماید.
محمدرضا پورخاتون معاون جهاد کشاورزی استان در این نشست گفت: باید از تجارب ارزنده جشنواره اول در جهت کیفیت بخشی به این جشنواره کمک گرفت و کانون هماهنگی دانش وصنعت گردو نیز باید به کمک استان کرمان بیاید تا این جشنواره در سطح بالایی برگزارشود.
سید ابراهیم علوی معاون توسعه وسرمایه گذاری اتاق بازرگانی کرمان در این نشست گفت: انجمن گردو که هنوز فعالیت هایش در ابتدای راه است ،تا رسیدن به مرحله حمایت مستقیم مالی از برگزاری این نوع جشنواره ها ودر مقایسه با انجمن های پسته وخرما فاصله دارد البته باید از ظرفیت این تشکل قانونی بیشتر استفاده کرد.
کاووس محمودی مدیر عامل هلال احمر استان کرمان در این جلسه ضمن اعلام آمادگی کمک در برگزاری شکوهمند جشنواره اعلام کرد:باید از فرصت ایجاد شده برای شناساندن قابلیت های شهرستان های مستعدی همچون رابر در این جشنواره ها بیشتر بهره برد.
رضا خالویی مدیر صنایع جهاد کشاورزی استان گفت: این مدیریت با هماهنگی هایی که به انجام خواهد رساند در جهت برپایی نمایشگاهی ترویجی وآموزشی با مشارکت فعالان این عرصه همزمان با برگزاری جشنواره اقدام خواهد کرد ومتقاضیان داشتن غرفه میتوانند با هماهنگی جهاد کشاورزی در وقت مقرر اقدام لازم را معمول دارند.
سید محمد حسینی مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز کرمان در این جلسه اظهار داشت: باید مقدمات اطلاع رسانی به موقع ومناسب پیرامون جشنواره را در صداوسیمای مرکز کرمان ،شبکه سه،سایر شبکه ها،مطبوعات وخبرگزاریها قبل،هنگام برگزاری وپس از آن فراهم کرد.
ناصر طاهری مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان در این جلسه گفت:با تمام توان در جهت برگزاری شکوهمند این جشنواره تلاش نموده ومقدمات برگزاری کارگاههای آموزشی مرتبط با روشهای مقابله با کرم خراط ونظایر آن را با استفاده از اساتید وکارشناسان گردو به باغداران وعلاقمندان فراهم خواهیم ساخت.
پرویز رستگاری مدیرترویج جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: سپردن کارهای دولتی به بخش خصوصی نظیر: انجمن گردو از سیاست های وزارت خانه و سازمان جهاد کشاورزی است ،امید واریم با رفع نواقص سال گذشته شاهد جشنواره ای مناسب در رابر باشیم.
عباس ارجمند معاون سازمان ورزش وجوانان استان در این جلسه آمادگی هیات های ورزشی استان به ویژه با رویکرد بازیهای محلی وبومی وقایق سواری در سد ننیز رابر را اعلام کرد وگفت: با هماهنگی هیات های ورزشی برنامه هایی شایسته را اجرایی خواهیم کرد.
فرشاد سلطانی نژاد دبیر انجمن گردوی استان گفت:قرار است همزمان با برگزاری جشنواره گردو در بافت ازواحد بسته بندی گردو و زون تخصصی گردو به عنوان بخشی از خوشه صنعتی گردو با همکاری سازمان صنعت،معدن وتجارت بازدید وبهره برداری به عمل خواهدآمد.
گفتنی است در این جلسه استانداری(به نمایندگی فرمانداری رابر) به عنوان رییس ستاد برگزاری جشنواره ومسوول کمیته برگزاری مراسم ،ریاست جهاد کشاورزی استان کرمان به عنوان قائم مقام ستاد ومسوول کمیته آموزشی- ترویجی( برگزاری نمایشگاه)،انجمن گردوی استان به عنوان دبیر و مسوول کمیته پشتیبانی وهماهنگی جشنواره،مدیر عامل هلال احمراستان به عنوان مسوول کمیته ورزشی- فرهنگی جشنواره ،مدیر روابط عمومی صداوسیما به عنوان مسوول کمیته اطلاع رسانی جشنواره به انتخاب اعضای ستاد معرفی شدند.
لازم به ذکر است که در این نشست مصطفی سلطانی مدیر کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری،حسین شهابی رییس هیات مدیره انجمن گردوی استان،عباس عسجدی مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی،میثم ابوسعیدی بخشدار هنزا،حسین حکمتی مدیر روابط عمومی جهاد کشاورزی،حسین روشی کارشناس مدیریت باغبانی،محمدرضا تیکدری نژاد کارشناس مدیریت هماهنگی ترویج ومهردادکاوه روابط عمومی انجمن گردوی استان آمادگی خود را جهت برگزاری دومین جشنواره گردو در شهرستان رابر اعلام نمودند.

ارسال شده توسط موبایل

۳ دیدگاه

  1. احمد پورشمس الدین

    ضمن تشکر از زحمات همه دست اندرکاران، خبرنگاران (آقای پارسایی) امیدوارم ما مردم و مسئولین شهرمان این فرصت را غنیمت شمرده و جشنواره ای با شکوه و در خور شأن رابر بپا داشته و میزبانی خوب برای دومین جشنواره گردو باشیم.

  2. سلام در خدمت دوستان عاشق توسعه رابر هستیم لطفا همکاری کنید وراهنمایی ۰۹۱۳۳۴۳۶۸۷۶

  3. امان از دست بافتیها……………..
    این خبر در سایت صدا سیمای کرمان درجشده است:
    جشنواره گردو به درخواست مردم علاوه بر شهرستان رابر در بافت هم برگزار خواهد شد . به گزارش واحد مرکزی خبر کرمان ، فرماندار بافت در حاشیه نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه ، گفت با توجه به اینکه با تصمیم مسئولان جشنواره گردو در رابر برگزارمی شود اما بنا به خواست مردم و بنا به امادگی تمامی زیرساختها و شرایط لازم درشهرستان بافت جشنواره دیگری هم در انجا برپا خواهد شد. آقای بهروز در ادامه از ایجاد مشاغل خانگی در این شهرستان برای ۵۹۰ نفر خبر دادو گفت این مشاغل با اعتبار ۳۴ میلیارد و ۹۶۶ میلیون ریال تسهیلات ایجاد شده است. وی در ادامه گفت تا کنون ۶۰۰ هکتار از سطح زیر کشت آبیاری تحت فشار در بافت راه‌اندازی شده و ۳۰۰ هکتار دیگر نیز به زودی به آبیاری قطره‌ای مجهز می‌شود. فرماندار بافت افتتاح تصفیه‌خانه شهرستان بافت در دهه فجر امسال خبر داد واضافه کرد در حال حاضر در سد مخزنی شهرستان بافت بیش از ۳۲ میلیون متر مکعب آب ذخیره وجود دارد که قرار است با افتتاح این تصفیه خانه ، آب شرب شهرستانهای بافت ،رابر و بزنجان تامین شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir