جشنواره گردو ۲۴ شهریورماه در چشمه عروس رابر برگزار می شود

T80293225-2861807
رییس هیات مدیره انجمن گردوی استان کرمان گفت: جشنواره گردو ۲۴ شهریورماه در چشمه عروس رابر برگزار شود.

‘حسین شهابی’ در گفت و گویی تلفنی با خبرنگار سایت رابر افزود: این جشنواره با مشارکت فرمانداری رابر، همکاری جهاد کشاورزی ، اتاق بازرگانی، انجمن گردو، صدا و سیما، تربیت بدنی، هلال احمر، میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و رسانه ها برگزار می شود.

وی اظهار داشت: دبیرخانه برگزاری جشنواره در فرمانداری رابر فعال شده است.

وی گفت: در دومین نشست هماهنگی ستاد که در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، فرماندار به عنوان مسوول برگزاری مراسم، ریاست جهاد کشاورزی استان کرمان به عنوان قائم مقام ستاد و مسوول کمیته آموزشی- ترویجی، انجمن گردوی استان به عنوان دبیر جشنواره و مسوول کمیته پشتیبانی و هماهنگی جشنواره، مدیر عامل هلال احمر استان به عنوان مسوول کمیته ورزشی، فرهنگی جشنواره، مدیر روابط عمومی صدا و سیما به عنوان مسوول کمیته اطلاع رسانی جشنواره معرفی شدند.

رییس انجمن گردو افزود: جشنواره گردو امسال با رویکرد و اهداف آموزشی، ترویجی، تحقیقاتی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری به طور مستقیم از شبکه های تلویزیونی پخش شود.

وی ضمن تقدیر از ریاست جهادکشاورزی استان در برپایی نمایشگاه آموزشی و ترویجی همزمان با برگزاری جشنواره کیسکان بافت، تصریح کرد: جشنواره سال گذشته دارای ضعف هایی همچون ترافیک، کمبود امکانات رفاهی و بهداشتی، بی برنامه بودن تیم های رسانه ای و نبود جای مناسب استراحت شرکت کنندگان بود که امیدواریم با هماهنگی های صورت گرفته امسال شاهد این نواقص نباشیم.

عضو ستاد برگزاری جشنواره گفت: امیدوارم برگزاری جشنواره گردو در استان با تدبیر و برنامه ریزی ارکان ستاد و کمیته ها، همانگونه که استاندار کرمان عنوان کردند، منجر به معرفی ظرفیت های استان به کشور شود.

ارسال شده توسط موبایل

۱۸ دیدگاه

 1. باسلام خدمت همه دوستان
  ضمن تبریک هفته دولت به دولتمردان عزیز و ارجمند شهرستان رابر بویژه فرماندار سختکوش آن جناب دکتر مرادی
  جناب آقای پارسایی بنده از شما یک انتقاد دارم و نیز از دیگر دوستان:
  در زمینه جشنواره گردو مردم رابر مثل همیشه باید ممنون و قدردان فرماندار زحمتکش رابر باشند نه کس دیگری
  اگر تاکنون برای رابر خدمتی و عمرانی شده توسط فرماندار تلاشگر آن همچون دکتر مرادی و مسئولین رابر است نه فرد دیگری
  جناب آقای پارسایی اکنون هم برای جشنواره گردو اگر کاری شود می گویند فلان کس…. بیاییم نام رابر و مسئولین آنان را ببریم و از ذکر کردن نام فرد خاص پرهیز کنیم چراکه نجات دهنده واقعی رابر فرماندار و مسئولین زحمتکش آنان اند نه دیگران
  با تشکر از شما

  • منظورش آقای حسین شهابی است

  • با سلام و تشکر از حضور شما همشهری گرامی.
   برخی اخبار این سایت از منابع خبی عینا نقل می شوند.منبع اخبار نقلی در انتهای آن خبر ذکر می شود.
   اگر اخبار ذکر شده از رئیس انجمن گردو بیشتر از فرماندار محترم می باشد ، دلیل آن جانب داری من از یکی و مخالفت من با دیگری نیست.
   خود این دو بزرگوار به خوبی می دانند و اطلاع دارند که خارج از سیاست من دوستی نزدیکی با هر دوی ایشان دارم.
   دلیل آن این است که شهرستان رابر هنوز یک خبرنگار ثابت بومی ندارد . در نتیجه اخبار داخلی آن خیلی کم منتشر می شود.اما انجمن گردو چون در شهر کرمان واقع شده،به سهولت اخبار خود را منتشر می کند و طبیعتا این اخبار در سایت رابر هم به دلیل ارتباط آن با رابر نقل می گردد.
   امیدوارم این عدم تساوی تعدادی در انتشار اخبار موجب سوء تفاهم نشود و برچسبی بیمورد به بنده زده نشود.

  • با سلام و تشکر از حضور شما همشهری گرامی.
   برخی اخبار این سایت از منابع خبی عینا نقل می شوند.منبع اخبار نقلی در انتهای آن خبر ذکر می شود.
   اگر اخبار ذکر شده از رئیس انجمن گردو بیشتر از فرماندار محترم می باشد ، دلیل آن جانب داری من از یکی و مخالفت من با دیگری نیست.
   خود این دو بزرگوار به خوبی می دانند و اطلاع دارند که خارج از سیاست من دوستی نزدیکی با هر دوی ایشان دارم.
   دلیل آن این است که شهرستان رابر هنوز یک خبرنگار ثابت بومی ندارد . در نتیجه اخبار داخلی آن خیلی کم منتشر می شود.اما انجمن گردو چون در شهر کرمان واقع شده،به سهولت اخبار خود را منتشر می کند و طبیعتا این اخبار در سایت رابر هم به دلیل ارتباط آن با رابر نقل می گردد.
   امیدوارم این عدم تساوی تعدادی در انتشار اخبار موجب سوء تفاهم نشود و برچسبی بیمورد به بنده زده نشود.

   شما به سایت فرماندار نگاه کنید.آخرین به روز رسانی آن مربوط به چند ماه پیش است!
   وقتی روابط عمومی فرمانداری در انتشار اخبار ضعیف و بلعکس روابط عمومی انجمن گردو قوی کار می کند،این نتیجه ای می شود که شما در سایت می بینید!

 2. خدارو شکر…
  تا همیشه خبرهای خوبی بشنویم

 3. اینجانب از تمام کسانی که باعث شدند جشنواره گردو در رابر برگزار شود تشکر میکنم.

 4. امیدوارم این جشنواره واقعا دیگه این بار رابر برگذار شه این گردوی بیچاره از بس قل خورد ما هم والله سر گیجه گرفتیم.،ناز نفس هرچی رابری باحاله صلوات.

 5. به نام خدا
  برای اینکه شهری آباد شود،برای اینکه خانه ای ساخته شود،برای اینکه سنگی از سر راه برداشته شود،باید همه همکاری کنند،به همین خاطر هم هست که دینمان اسلام تاکید ویژه بر وحدت دارد.برای پیشرفت رابری سر بلند باید همیشه با تعصبات خداحافظی کنیم.خداوند هرکس را برای سربلندی رابر قدمی هر چند کوچک برمی دارد،موفقش بدارد.

 6. میر محمدعلی تاج پور

  سلام به همه عزیزان همشهری
  آیا می دانستید درمتون تاریخی نظیر سفرنامه سرپرسی سایکس،جغرافیای کرمان تألیف احمد علی خان وزیری،جغرافیای کرمان در عهد ناصریتألیف خواجه محمد امین منشی کرمانی و….. اولین ویژگی رابر که از آن نام برده اند گردوی فراوان رابر است.
  سرپرسی سایکس می گوید:…بعدا تصمیم گرفته شد به “رابر” واقع در جنوب این رشته جبال رفته مدتی را در آنجا سپری کنیم. در جاده رابر درخت گردو و زنهای ایل مهنی که قالیچه ایلیاتی می بافتند زیاد دیده می شوند(مسیر ورود ایشان از جاده چهرن بوده است)
  خواجه محمد امین منشی کرمانی در توصیف هنزاء می نویسد:قریه هنزاء رودخانه ایست باصفا، محتوی است بر باغات مشجر و مثمر و چندین اصله جوز(گردو)، آبش خوش و گوارا….
  احمد علی خان وزیری می نویسد: یک قریه موسوم به سرمشک است در آنجا رودخانه ایست که در دو طرف آن رودخانه دو فرسخ تمام درختان گردکان(گردو) در هنزاء و سایر قراء آن از این درخت لاتعدو و لا تحصی است بیشتر آن را حمل به بندر عباس و از آنجا به هندوستان می برند.
  به هر حال دست مریزاد برای همه عزیزان فرماندار محترم و دلسوز ،شهابی عزیز و… آرزوی توفیق و سر بلندی دارم
  ارادتمند همه همشهریان نجیب و دوست داشتنی
  میر محمد علی تاج پور

  • دوست عزیز در انزمان رابر بخش و تکه ای از سرزمین بافت بزرگ بوده است نباید این را هم فراموش کرد که رابر هم جزیی از بافت بوده است .
   زمانی هم لاله زار جزیی از بافت بود و اکنون جدا شده است .

   • میر محمدعلی تاج پور

    سلام عزیزم
    جهت استحضار حضرتعالی رابر از سال ۱۳۱۵ خورشیدی بر اساس تقسیم بندی های سیاسی به حکومت اقطاع و افشار ملحق گردید و قبل از آن به عنوان بلوک مستقل رابر اداره می شد البته در سرزمین اقطاع لازم به ذکر است رابر تا قبل از سال ۱۳۱۵ هیچگاه به لحاظ ساسی زیر مجموعه قریه بافت نبوده است ضمنا میشه لطف کنید بگوید این بافت بزرگ را از کجا در آوردید چون بنده به عنوان محقق تاریخ هرگز در اسناد تاریخی چنین کلمه ای را ندیده ام به شما عزیز هم پیشنهاد می کنم من بعد حواستون به اظهار نظر هاتون باشد
    با احترام
    میر محمد علی تاج پور
    مؤلف کتاب رابر سرچشمه هیکتانیس

 7. یک رابری مطلع

  گویا هنوز ادارات شهرستان رابر همچون شهرداری ،راه وترابری نسبت به تسطیح محوطه پارکینگ خودروها وهموارکردن رودخانه وراه فرعی تذرج به چشمه عروس کاری نکرده اند،چرا؟

 8. اخه سیاست زدگى تا کجا ؟

 9. با سلام
  جا دارد از تلاش ها و زحمات فرماندار شهرستان رابر جناب آقای دکتر مرادی تقدیر شود، بنده چون در جریان تلاش های فرمانداران شهرستان بافت و رابر از نزدیک بودم، در برگزاری این جشنواره آقای دکتر مرادی رایزنی های بسیار موثری داشتند .آقای بهروز می توانند آقای مرادی را الگو قرار دهند .

 10. سلام
  بله فرماندار رابر جناب آقای دکتر مرادی این چند سالی که رابر هستند واقعا به رابر کار کرده اند و نهایت تشکر و قدردانی را از ایشان داریم.
  در ضمن بافت و رابر دو شهر کوچک و همسایه هر کدام می توانند در سالهای مختلف جشنواره گردو را برگزار کنند و هر دو شهر در کنار هم و با هم میزبانان خوبی برای دیگر مردم باشند به امید ایامی خوش برای مردمان بافت و رابر

 11. سلام حالابا این همه تلاش مسئولین آیا جشنواره گردو درچشمه عروس برگزار میگردد یا نه

 12. مثلا قرار بود امروز جشنواره گردو برگزار شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir