برخی مسئولان نمی خواهند گردو در استان کرمان تقویت شود

حسین شهابی رییس هیات مدیره انجمن گردوی استان کرمان در گفت وگویی اظهار داشت: برخی مسئولان نمی خواهند صادرات آموزش و صنعت گردو در استان کرمان تقویت شود.

وی ضمن گلایه از مدیران کانون هماهنگی دانش وصنعت گردوی کشوراظهار داشت: متاسفانه متولیان این نهاد که وابسته به معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری است هیچ گونه نگاه حمایتی به تولیدکنندگان وباغداران گردوی استان کرمان بعنوان  اولین استان از نظر سطح زیرکشت و دومین استان بعد از همدان در بخش تولید ندارند.81780_190

شهابی ضمن تقدیر از حمایت های هیات رییسه اتاق بازرگانی کرمان ونگاه حمایتی جهادکشاورزی وشرکت شهرکهای صنعتی استان افزود: لازم است تا مسئولان ومتولیان دولتی بویژه در شهرستان های گردوخیز مقدمات برگزاری دوره های آموزشی را برای باغداران وتولیدکنندگان گردو فراهم سازند واین انجمن آمادگی دارد تا هماهنگی های لازم را با اساتید صنعت گردو برای برگزاری این دوره های آموزشی در زمینه راههای مقابله با کرم خراط ونظایرآن به عمل آورد.

رییس هیات مدیره انجمن گردوی استان کرمان ضمن انتقاد از استانداری و منابع طبیعی استان اظهار داشت: متاسفانه هنوز با گذشت هیجده ماه از کلنگ زنی کارخانه فرآوری وبسته بندی گردو در رابر هیچ گونه حمایتی عملی و محسوس از سرمایه گذار این بخش صورت نگرفته و مدیر شرکت کوشکین مهر عنوان داشته فعالیت این مجموعه متاسفانه روند خیلی کندی دارد.

شایان ذکر است ﮔﺮدو از ﻣﺤﺼﻮﻻت ﻣﻬﻢ ﭼﻨﺪ ﻣﻨﻈﻮره در ﺑﺎﻏﺒﺎﻧﻲ می باشد که از ﭼﻮب، ﭘﻮﺳﺖ،ﺑﺮگ و ﻣﻐﺰ ﮔﺮدو در ﺻﻨﺎﻳﻊ ﻣﺨﺘﻠﻔﻲ ﻣﺜﻞ ﺻﺎﺑﻮن ﺳﺎزی، رﻧﮓرزی، ﺷﻴﺮﻳﻨﻲ ﭘﺰی، ﻛﺎﻏﺬ ﺳﺎزی، ﺻﻨﻌﺖ ﭼـﻮب و ﻣﺒﻠﻤـﺎن، ﺻـﻨﺎﻳﻊ ﻧﻔﺖ، ﺗﻬﻴﻪ ﺗﺎﻧﻦ ﻛﺮﺑﻦ اﻛﺘﻴﻮ ، دارو ﺳﺎزی و روﻏﻦ ﻛﺸﻲ اﺳﺘﻔﺎده ﻣـﻲﺷـﻮد. ،ﻣﺤـﺼﻮل ﮔـﺮدو از ﻧﻈـﺮ اﻗﺘﺼﺎدی ﺑﺴﻴﺎرارزﺷﻤﻨﺪاﺳﺖ.

۲ دیدگاه

  1. با سلام خدمت دوستان
    کارخانه گردو رابر فقط تابلوی آن را زده اند و هیچ کار دیگری نشده است، در ضمن از آقای شهابی جای تشکر و قدر دانی دارد که همیشه پیگیر هستند.

  2. سلام به شما آقای پارسایی و همه دلسوزان رابری علی الخصوص استاد شهابی مگر اینکه شما کاری کنید وگرنه نه گردویی هست نه کارخانه ای و نه رابری کارخانه هم در طرح هزار ساله است نگران نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir