فعالان روزنامه نگار رابر در جمع اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان

با انجام مراحل قانونی, مجمع عمومی عادی و فوق العاده خانه مطبوعات استان کرمان برگزار و اعضای هیات مدیره ی خانه انتخاب شدند.k42
بعد از ظهر یکشنبه(۲۰/۱۲/۹۱) نشست مجمع عمومی فوق العاده و عادی خانه مطبوعات  استان کرمان در محل تالار عماد برگزار شد.در این جلسه مهدی محبان نماینده هیات موسس خانه مطبوعات, با تاکید بر انجام گام به گام مراحل قانونی کار برگزاری این نشست؛ اظهار داشت: گزارش مفصل این کار بعدا در فرصت های دیگری به اطلاع اصحاب رسانه خواهد رسید.در این جلسه که بیش از نیمی از اعضای خانه؛ حضور داشتند؛ ابتدا هیات رئیسه ای متشکل از آقایان غلامرضا دانشی(رئیس), سید رضا مجد زاده(نایب رئیس),آذرهمتی(دبیر) و آقایان عباس افشاری, ذبیح الله بلوردی و خانم طیبه رضوان به عنوان ناظر, انتخاب و در جایگاه قرار گرفتند.
با برگزاری این مجمع, باید هیات مدیره قبلی یا استعفا می دادند و یا عزل می شدند, لیکن از آن جا استعفا نداده بودند, با رای اکثریت قریب به اتفاق عزل شدند.در ادامه, اساسنامه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصلاحاتی مورد تصویب قرار گرفت. از جمله ی این اصلاحات این بود: در صورتی که نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه مجمع عمومی حضور نداشته باشد, با حضور نماینده ی هیات موسس جلسه رسمیت داشته باشد.
همچنین طبق اساسنامه پیشنهادی وزارت ارشاد, احراز صلاحیت کاندیداها با ارشاد اسلامی است و طبق اصلاحیه در صورت خودداری ارشاد, این امر به عهده ی هیات موسس خواهد بود.
در ادامه کاندیداهای ثبت نام شده خود را معرفی کردند و سپس رای گیری به عمل آمد.
نتایج انتخابات به شرح ذیل می باشد:k44
در بخش مدیران مسئول نشریات محلی آقای محمد رضا شجاعی باغینی مدیر مسئول هفته نامه سپهربردسیر و آقای سعید تاج الدینی مدیرمسئول هفته نامه آلالگان کرمان
در بخش سردبیران آقای سید ابراهیم یزدی از هفته نامه ثارالله
در بخش خبرنگاران خانم ها زهره قادر از کانون خبرنگاران دفاع مقدس و شهلا پورامیری از هفته نامه کرمانشهر
در بخش نماینده خبرگزاری ها آقای امیررضا محمودی از خبرگزاری مهر
در بخش نماینده روزنامه های کثیر الانتشار آقای ناصر سعید از روزنامه کار و کارگر
در بخش بازرسان خانم مریم پویافر و آقای حسین شهابی نیز بیشترین آراء را به خود اختصاص دادند.
لازم به ذکر است ۲۰۰ نفر از اصحاب رسانه استان کرمان در این دوره از فعالیت خانه مطبوعات به عضویت این تشکل صنفی در آمدند که در مجمع عمومی امروز ۱۳۹ نفر شخصا و یا با وکالت حضور داشتند.
ضمنا مقرر گردید کار ثبت اساسنامه و اصلاحات مربوطه ظرف مدت ۱۵ روز انجام پذیرد و هیات مدیره فعالیت قانونی خود را دنبال نماید.

یک دیدگاه

  1. ایران از محدود کشورهایی است که هیئت نظارت بر روزنامه نگاران دارد. در واقع در همه جای دنیا کشورها و افراد آزادی بیان کامل در نظرات و عقایدشان دارند و تنها زمانی‌ که کسی‌ حرفی‌ بدون سند علیه کسی‌ یا گروهی خاص بزند بر اساس قانون کشوری پیگیری میگردد و عملا چیزی به اسم کنترل مطبوعات وجود ندارد. اساسا میزان خبر رسانی رسانه‌های گروهی تا وقتی‌ که تحت کنترل و نظارت است جای پرسش دارد. آزادی کامل مطبوعات شرط اول پیشرفت یک کشور است.

    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir