گزارش تصویری برنامه ششم گروه آبسر (انجمن بهاران سبز رابر)

ﺷﺸﻤﯿﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﯼ ﯾﺎﺭﺍﻥِ ﺳﺒﺰِ ﻃﺒﯿﻌﺖِ ﺭﺍﺑُﺮ ، گروه آبسر ( انجمن بهاران سبز رابر )

ﺟﻤﻌﻪ،ﻫﺠﺪﻫﻢ ﻣﺮﺩﺍﺩﻣﺎﻩ، ﺩﺭ ﺣﻮﺍﻟﯽ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼ ﺗﺬﺭﺝ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﺷﺪ . ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻣﺼﺎﺩﻑ ﺷﺪﻥ ﺑﺎ ﻋﯿﺪ ﻓﻄﺮ، ﺧﻠﻮﺕ ﺑﻮﺩﻥ ﻭ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﭘﺎﮐﯿﺰﮔﯽ ﻣﺤﯿﻂ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺑﺮ ﺍﯾﻦ ﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪﯼ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﺣﺪ ﻓﺎﺻﻞ ﺗﺬﺭﺝ ﻭ ﭼﺸﻤﻪ ﻋﺮﻭﺱ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﺷﻮﺩ . ﺍﯾﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻭﺟﻮﺩ ﭼﻨﺎﺭﻫﺎﯼ ﮐﻬﻨﺴﺎﻝ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺑﺎﻏﺎﺕ ﮔﺮﺩﻭ ﻭ ﻣﯿﻮﻩ ﻭ ﮐﻨﺎﺭ ﺭﻭﺩﺧﺎﻧﻪ ﺷﻬﺮﻩ ﺍﺳﺖ.

image

ﺩﺭ ﺁﻏﺎﺯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺁﻗﺎﯾﺎﻥ ﻣﺮﺍﺩﯼ، ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﺍﺭ، ﻣﻨﻈﺮﯼ ﺗﻮﮐﻠﯽ، ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﻩ ﻣﺠﻠﺲ، ﺣﺴﯿﻨﯽ ﻭ ﺻﻮﻟﺖﺯﺍﺩﻩ،ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺷﻮﺭﺍﯼ ﺷﻬﺮ ﻭ ﻫﯿﺌﺖ ﻫﻤﺮﺍﻫﺸﺎﻥ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺑﺎﺯﺩﯾﺪ ﺍﺯ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺑﻪ ﻣﺎ ﻫﻢ ﺳﺮ ﺯﺩﻧﺪ.

image

احمد مهدیپور ﻋﻀﻮ ﺷﻮﺭﺍﯼ ﺷﻬﺮ ﻭ ﺁﻗﺎﯼ ﻟﺸﮑﺮﯼ

image

ﺑﺮ ﺩﺳﺖ ﺣﻨﺎ ﺑﺴﺘﻪ ﻧﻬﺪ ﭘﺎﯼ ﺑﻪ ﻫﺮ ﮔﺎﻡ
ﻫﺮ ﮐﺲ ﮐﻪ ﺗﻤﺎﺷﺎﮔﻪ ﺍﻭ ﺯﯾﺮ ﭼﻨﺎﺭﯼﺳﺖ
(ﻓﺮﺧﯽ ﺳﯿﺴﺘﺎﻧﯽ)

image

ﯾﺎﺭﺍﻥ ﻫﻤﯿﺸﮕﯽ ﻣﺎ؛ ﺻﺎﺩﻕ ﻗﺎﺳﻤﯽ، ﻣﺤﻤﺪ ﻣﻬﺪﯼﭘﻮﺭﻧﺴﺐ

image

ﺣﺴﯿﻦ ﺷﻬﺎﺑﯽ، ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪﻧﮕﺎﺭ ﻭ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ، ﺁﻗﺎﯼ ﺗﺎﺝﭘﻮﺭ، ﻣﺴﺌﻮﻝ ﻣﯿﺮﺍﺙ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺭﺍﺑﺮ

image

ﺍﻋﻀﺎﯼ ﻫﻤﯿﺸﮕﯽ ﺗﺪﺍﺭﮐﺎﺕ؛ ﻣﺠﯿﺪ، ﻓﺎﻃﻤﻪ، ﻓﺮﺯﺍﺩ ﻭ ﻓﺘﺎﺡ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻋﮑﺲ ﻧﯿﺴﺖ.

image

ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﺣﺎﺿﺮ ﺩﺭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺁﻗﺎﯾﺎﻥ ﻟﺸﮑﺮﯼ، ﺍﺣﻤﺪ ﻣﻬﺪﯼﭘﻮﺭ، ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﭘﺎﺭﺳﺎﯾﯽ، ﺳﻼﺟﻘﻪ، ﺟﺎﺑﺮ ﻣﻬﺪﯼﭘﻮﺭ، ﻋﻠﯽ ﻫﺎﺷﻤﯽ، ﺗﺎﺝﭘﻮﺭ، ﺣﺴﯿﻦ ﺷﻬﺎﺑﯽ، ﮐﺎﻭﻭﺱ ﺁﯾﯿﻨﻪﻧﮕﯿﻨﯽ، ﻣﺤﻤﺪ ﭘﻮﺭﻋﺴﮑﺮﯼ، ﺻﺎﺩﻕ ﻗﺎﺳﻤﯽ، ﻣﺤﻤﺪ ﻣﻬﺪﯼﭘﻮﺭﻧﺴﺐ، ﻣﺠﯿﺪ ﻣﻬﺪﯼﭘﻮﺭ، ﻓﺘﺎﺡ، ﻓﺮﺯﺍﺩ، ﻓﺎﻃﻤﻪ ﻭ ﺣﺎﻣﺪ ﮐﺮﯾﻢﻗﺎﺳﻤﯽ

image

image

image

image

image

عکس و گزارش : حامد کریمقاسمی

۱۱ دیدگاه

 1. احمد مهدی پور رابری

  بنام خدا
  از حضور همه دوستان عزیز تشکر و قدر دانی مینمایم امیدوارم که در برنامه های آینده حضور عملی و فعال آقای منظری توکلی و فرماندار محترم و دیگر دوستان آنها که به نوعی یک خسته نباشید برای این جوانان دادند را بهتر و محسوس تر ببینیم. در ضمن از آقای سلاجقه عزیز هم در این برنامه شرکت نمودند و دوستان ما را راهنمایی نمودند و تا آخر برنامه ایستادند تشکر مینمایم و عدم حضور خواهران بزرگوار و عذر این بزرگواران قابل قبول نیست به فضل خداوند این خواهران بزرگ در برنامه های آینده پر شور و خوب شرکت خواهند کرد . انشاءلله …….
  با تشکر دوستدار و خدمتگذار همه رابری ها احمد مهدی پوررابری .

 2. سلام بنده که افتخار همراهی با این تشکل خودجوش را داشتم خیلی خوشحال شدم اما چند نکته پیرامون این نوع فعالیتها:

  الف: انتخاب ۵تا۷ نفرموسس برای این تشکل محیط زیستی وانجام امور ثبتی وروال قانونی

  ب: حمایت مادی ومعنوی مسوولان محلی شهرستان واستان از این فعالیتها

  ج:نهادینه کردن این نوع حرکتها در آموزش وپرورش وسایر نهادها

  د: تدبیر مسوولان شهر وشهرستان برای محل دفن زباله های شهر(بالای سد صفارود که خیلی وحشتناک! است…)

  با سپاس شهابی

 3. مجید شمس الدین

  نفس کار این انجمن بسیار ارزنده است.ولی کاش خبرها و گزارشات و در مجموع سایتتون کمی به روزتر می بود و اندکی هم حرفه ای تر عمل می کردید. وقتی عنوان سایت رو «وبسایت شهرستان رابر» گذاشتید توقع هست که در حد و اندازه یک شهرستان که نه حداقل در حد یک گروه پویا عمل کنید. خیلی از وبسایت های شخصی و گروهی هست که به اندازه یک مجله و کتاب، مطلب و خبر خوندنی داره.
  فکر میکنم اگه بتونید از تحصیل کرده های شهر کمک بگیرید خیلی خوب میشه
  انشاالله موفق و پیروز باشد

  • ممنون از حضور شما همشهری گرامی.
   با اینکه اخبار تولیدی شهرستان رابر نسبت به بقیه مناطق بسیار کم است ، با این حال تلاش ما همواره این بوده که تمام اخبار را پوشش دهیم.
   اما از طرفی هم همواره دست یاری به سوی همشهریان توانمند در زمینه خبر دراز نموده و طلب یاری جستیم از تک تک توانمندان رابر. متاسفانه هرچه بیشتر جستیم کمتر یافتیم !!!
   چنانچه جنابعالی یا هر یک از عزیزان همشهری توانا یا علاقه مند به همکاری در این زمینه با سایت رابر هستند با کمال میل پذیرای آن خواهیم بود.

 4. محمدرضاامیرتیموری

  سلام بر همگی خوشا به حال شما که با این برنامه جالب طرح زیبای باران سبز طبیعت رابر را اجرا میکنید .خصوصا درتیرماه که در سید مرتضی تشریف بردید وآن عکس بنه که تو سایت زدید عکس ارسالی بنده بود خیلی تلاش کردن بیام و همه دوستان را کنار همان درخت بنه جمع کرده یک عکس ماندگار بگیریم.

  • به به جناب آقای امیرتیموری بزرگوار !!
   قبلا بیشتر به ما سر میزدین!!!
   حضور شما در برنامه های آینده گروه یک وزنه خیلی سنگین برای دلگرمی شرکت کننده ها خواهد بود…

   • محمدرضاامیرتیموری

    جناب پارسائی خوب .بنده همیشه شماورابر رامیبینم وکمال تشکراز زخمات شما دارم. باآرزوی سلامت و فیروزی برایتان

 5. احمد مهدی پور رابری

  جناب آقای امیرتیموری عزیز از زحمات ایشان یا از زخم های بدون مرحم لطفاً جمله را تصحیح فرمایید. البته به عنوان یک همشهری و یک رابری دوستتان دارم .

 6. سپاس از همه هم شهریان گرامی‌ که لطف می‌کنن و نظر خودشون رو برای بهبود برنامه انجمن ابسر بیان میکنند. نکاتی‌ رو لازم دیدم به عرض این عزیزان برسانم. اطلاع رسانی راجع به این گروه تا این لحظه در فیس بوک گروه رابر انجام میشده و اطلاعات زیادی راجع تاثیر زباله در طبیعت و مسایل مربوطه بیان شده است. علاقه مندان میتوانند برای آگاهی‌ بیشتر به گروه مراجعه کنند. جدیدا برای گسترش کار و بنا بر تصمیم کمیته مرکزی، قسمتی‌ از وب سایت رابر برای این گروه در نظر گرفته شده است.

  این گروه یک هیات مرکزی ۵ نفره دارد که برنامه ریزی کلی‌ کارها را انجام میدهدو یک سری تصمیمات نیز در گروه فیسبوک با نظرسنجی از کلیه اعضا انجام میشود. فعالیت‌های این انجمن فقط کار محیط زیست نخواهد بود اما در حال حاضر این برنامه اصلی‌ آن است.

  این گروه به هیچ نهاد دولتی وابستگی ندارد و هیچ گونه خط مشی سیاسی نیز ندارد. همکاری همه مسئولین شهر و همه مردم منطقه باعث افتخار است اما هیچ فردی حق دخالت در برنامه‌های گروه را به عنوان مسئول و … ندارد اما هرگونه انتقاد و پیشنهاد باعث ارتقا عملکرد گروه خواهد بود. قطعا همکاری مسئولین محترم به پیشرفت سریعتر برنامه‌ها خواهد انجامید.

  بی‌ شک برای نهادینه کردن بحث پاکسازی محیط و فرهنگ سازی در این زمینه، همکاری همه همشهریان گرامی‌ پشتوانه اصلی‌ برنامه‌ها خواهد بود.

  در آینده جزئیات بیشتری به اطلاع خواهد رسید.

  سپاس از توجه

 7. من رابری هستم اما سال هاست که از رابر رفته ام. ممنونم از این حرکت بسیار ستودنی.دعا کنید بتونم برگردم و به رابر خدمت کنم.
  تحصیلات بنده لیسانس و ۱۷ ساله کارمندم. ودر کارهای طرح و برنامه خدمت کرده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir