بحران کمبود آب سالم در شهرستان رابر

بحران کمبود آب سالم باعث به وجود آمدن احتمال خطر شیوع بیماری در شهرستان رابر  می شود  .

image

به گزارش ” صبح رابر” کمبود آب آشامیدنی و مشکلات بهداشتی با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، توسعه صنایع و افزایش آلودگی منابع آب شیرین، دسترسی به آب کافی و مناسب در شهرستان رابر به یک بحران جدی تبدیل شده است.به‌طور که به اندازه کافی آب آشامیدنی مورد نیازوجود ندارد ، در واقع باید حداقل آب مورد نیاز  مردم تأمین شود میزان آب مورد نیاز برای ادامه حیات ۱۵ تا ۲۰ لیتر برای هر فرد در شبانه روز است ،ولی درمواقع بروز بحران جیره بندی روزی ۴ تا ۵ لیتر برای هر نفر نیز کافی خواهد بود. لذا رعایت از نظر کیفیت آب مصرفی باید برای سلامتی بی خطر بوده و دارای ظاهر وطعم مورد قبول مردم باشد.

مردم شهرستان  هر روز با قطعی  جندین ساعت آب مواجه هستند و تنها در ساعات پایانی روز آب دارند . درصدی  از تمام بیماری های مردم  از راه آب توسط آب آشامیدنی ناسالم، نبود بهداشت باعث احتمال  شیوع بیماری از جمله  وبا شده است  . که آلودگی منابع آب آسیب رساندن به تنوع زیستی است. مسئول آب فاضلاب استان کرمان  طی تحقیقات و آزمایشاتی که از آب شهرستان به عمل آوردند. از آلودگی  آب شهرستان  خبر داد.خطر بحران آب حس می شود.. واحتمال شیوع بیماری های منتقله از آب و غذا در فصل تابستان زیاد شده است ، و مردم شهرستان بامصرف آب معدنی و جوشاندن آب این روش در مواقعی که اشکالی در سیستم توزیع اب پیش آمده روش مناسبی برای گندزدایی مقادیر کم آب را به مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه می جوشانند.
. با توجه به اینکه این مساله یک خطر جدی است ، اما باید گامهایی برای جلوگیری از بروز چنین بحرانی برداشته شود وتا حد ممکن از ریخت وپاش وهرز رفتن آن جلوگیری شود. و از طرف  مسئولین تا کنون هیچ اقدام مثبتی  صورت نگرفته است  و ما منتظر  نظرات مسئولین  چرا تا حالا اقداماتی که  برای بهبود  بحران آب آشامیدنی سالم   شهرستان رابر  نشد و چه اقداماتی در آینده نزدیک قرار است انجام دهند را   منتشر می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir