برگزاری برنامه های هفته سلامت زنان در رابر

image

به مناسبت هفته آخر مهر ماه به عنوان هفته ملی سلامت بانوان ایرانی ( سبا ) برنامه های ویژه ای به منظور سلامت زنان با محوریت شبکه و مرکز بهداشت (بهداشت خانواده ) و دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری در ابعاد مختلف در شهرستان برگزار گردید.
ستاد برگزاری هفته ملی سبا با شعار این هفته ( فردا دیر است سلامت زنان را جدی بگیریم ) انتخاب شده است که برنامه های متنوعی متناسب با این نامگذاری در شهرستان اجرا گردیده است.
در نخستین روز از هفته سلامت زنان به عنوان روز جهانی غذا ، روز پیوند اولیاء و مربیان نامگذاری گردیده که با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش در مدارس سطح شهرستان جلسات انجمن اولیاء و مربیان برگزار گردید .

تحکیم بنیان خانواده و فرزند پروری سالم محور برنامه های دومین روز از هفته سلامت زنان است که با محوریت آموزه های دینی در تحکیم بنیان خانواده و روابط بین فردی در خانواده در مدارس اجرا  گردید.

سبک زندگی سالم و ایرانی اسلامی محور سومین روز و همچنین نقش زن در خانواده محور چهارمین روز از هفته سلامت زنان بود که باهماهنگی ادارات از اساتید فن در جلسات قرایت قرآن خانگی بانوان دعوت گردید .

در پنجمین روز از هفته سلامت زنان با محور ترویج خود مراقبتی و موضوع تشکیل گروه های همیار برای خود مراقبتی با همکاری مرکز بهداشت غربالگری سرطان ، آموزش ( پاپ اسمیر ) ، سرطان برست ، توزیع پمفلت ، بسته های آموزشی در زمینه های تحرک و فعالیت بدنی و سرطانهای شایع زنان در سطح شهرستان ویژه کارکنان ادارات در ادارات و زنان خانه دار در مرکز بهداشت  برگزار گردید .

در ششمین روز با محورسلامت روان و موضوع زنان آسیب پذیر و در معرض آسیب ، شادابی زنان عاملی برای شادکامی خانواده و نشاط اجتماعی مسابقات والیبال با همکاری اداره ورزش و امور جوانان برگزارگردید .

در هفتمین روز از برنامه های هفته سلامت با موضوع اخلاق در خانواده ، پایبندی به چارچوب خانواده با توجه به آموزشهای اسلامی ایرانی ، روابط بین فردی زوجین و پیشگیری از رفتارهای پر خطر در مرکز بهداشت اجرا گردید .
منبع:سایت فرمانداری رابر

۲ دیدگاه

  1. چرا واسه وب سرچ نمیزاری تا مطلبا رو راحت تر پیدا کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir