تکمیل سد شهیدان امیرتیموری به تامین اعتبار نیز دارد

به گزارش خبرنگار سایت رابر به نقل از  فارس ، رحیم میدانی عصر امروز در بازدید از سد شهیدان امیرتیموری رابر با اشاره به جایگاه مهم این سد در تأمین آب شرب استان کرمان و شهرستان رابر، اظهار داشت: علاوه بر اعتبارات مصوب امسال به سد شهیدان امیرتیموری رابر، ۱۸ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات حوادث غیرمترقبه به این سد اختصاص یافته است.

image

وی افزود: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در هیئت وزیران تصویب شده و ۸ میلیارد تومان نیز برای تأمین آب شرب روستایی تصویب شده که این ارقام در عین حال که کمک به پیشرفت پروژه می‌کند، پاسخگوی نیازها نیست.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا همچنین از پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی این پروژه خبر داد و عنوان کرد: اگر منابع مالی تامین شود، این سد در دو سال آینده قابل بهره‌برداری است‌.
وی عنوان داشت: برای بهره‌برداری از این پروژه، علاوه بر ۴۰ میلیارد تومان طلبکاری پیمانکاران پروژه، ۶۰ میلیارد تومان هم برای تکمیل این سد نیاز است.
بختیاری، مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمان نیز از رفع مشکل آب شرب شهرستان رابر تا یک ماه آینده خبر داد و بیان کرد: با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه سد شهرستان بافت مشکل کمبود آب شهرستان رابر هم در کوتاه مدت برطرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir