مشکلات آموزش و پرورش رابر از نگاه مدیر آموزش و پرورش

image

به گزارش خبرنگار سایت رابر به نقل از “ صبح رابر” علی افضلی مدیر آموزش وپرورش در مورد مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان رابر اظهار داشت :  در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ روزبازگشایی مدارس برای اینکه سال تحصیلی جدیدبا شکوه هرچه تمامتر برگزار شود، بنده و همکارانم از ۶ ماه پیش برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم .

وی این برنامه یزی ها را در سه محور تقسیم بندی کرد و افزود : اولا در فضای آموزشی که در اختیار داریم ،با وجود اعتبار در زمینه بازسازی و تعمیرات آنها ، مخصوصا در راستای مشکلاتی که داشتیم، انجام شد

در ادامه گفت : محور بعدی در راستای تجهیزات آموزشی در این زمینه در سطح بضاعت و اعتباری که داشتیم تجهیزات لازم خریداری شده و در اختیار مدارس قرار داده شد ، و اما در خصوص مهمترین مؤلفه آموزش و پرورش یعنی نیروی انسانی ، برنامه ریزی انجام شده و ۷۰۰ نفر همکاران در مدارس مشغول به کار هستند و ساماندهی همکاران در ماه مبارک رمضان صورت گرفته یعنی اواخر تیر ماه و اوایل مرداد ماه ،معلمین ، دبیران ، مربیان ، خدمت گزاران و مشاورین سامان دهی شدند و محل کار وانجام و ظیفه خودشان را شناختند .

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری ۶ جلسه مختلف تصریح کرد : در این جلسات برنامه های آموزش و پرورش ،ساماندهی و سایر برنامه های مرتبط توجیه شدند و آخرین جلسه هم هفته گذشته در خصوص بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه ریزی هایی انجام شد .

وی ازآمادگی کامل آموزش پروش در خصوص روز سه شنبه بازگشایی مدارس گفت و افزود : ان شالله روز سه شنبه یک روز به یاد ماندنی و خاطره انگیز برای دانش آموزان شود ودر این روز ۴ هزار نفر دانش آموزدر ۷۵ آموزشگاه و در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ آغاز خواهند کرد .

افضلی با اشاره به تغییر و تحولات آموزش و پرورش ، اجرای تغییر و تحول بنیادین در آموزش و پرورش افزود : بهترین شاخصه تغییر در ساختار آموزشی و نظام آموزشی در آموزش پرورش است  ، در حال حاضر دو دوره که دوره ابتدایی که اول و دوم  و دوره متوسطه که متوسطه اول و متوسطه دوم خوانده می شود و غیر از استقرار پایه ششم محتوای چندین پایه تغییر کرده پایه اول ابتدایی ، پایه دوم ابتدایی و پایه سوم ابتدایی ، پایه ششم و پایه هفتم و امسال در سال جدید دو پایه محتوای کامل کتابها عوض شده پایه چهارم و پایه هشتم ، و در سال بعد پایه پنجم و پایه نهم تغییر خواهند کرد .

وی اذعان داشت: نظام آموزشی جدید بی شباهت با نظام آموزشی قدیم به ظاهر نیست اما از لحاظ محتوا نظام آموزشی بسیار قوی که از نظا م آموزشی جدید دانش آموزانی با نشاط و عدالت محور تربیت شود و آینده سازان کشور اسلامی باشند .

افضلی با اشاره به نتایج کنکور امسال گفت : با وجود همه مشکلات نتایج خوبی در سطح استان و حتی رتبه یک رقمی در سطح کشور رتبه ۷ و رتبه دو رقمی ۴۶ را داشتیم که خیلی از شهرستان ها آرزوی همچنین رتبه هایی را داشتند و این لطف خداوند و همکاران بود وبا اعلام نتایج کنکور در هفته گذشته با افتخارباید عرض کنم که نتایج بسیار درخشانی را دانش آموزان این شهرستان به خوداختصاص دادند ، دو قبولی در رشته پزشکی در خود شهرستان در کنار رشته های مهندسی در روزهای آتی از طریق رسانه ها اعلام می شود .

وی در خصوص مشکلات آموزش و پرورش ابراز داشت : در سال گذشته به لحاظ اعتباری، دولت توان لازم به لحاظ اعتبار در آموش و پرورش نداشت در سال ۹۲،۹۱ و حتی ۹۳ یکی از چند سال سختی به لحاظ اعتباری در آموزش و پروش داشتیم و حقیقتاً اولیا خیلی در این راه ما را همیاری کردند و ان شالله باز هم آموزش و پرورش را کمک کنند .

مدیر آموزش و پرورش رابر افزود : آموزش و پرورش یک نهادی است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارتباط با مردم دارد، هم با دانش آموزان ، همکاران فرهنگی و هم با اولیا، اگر کمک نکند اداره آموزش و پرورش کار بسیار سخت و دشواری است ، وبا تمام وجود کاری که در توان باشد انجام می دهیم ، اما این انتظار را داریم که ، اولیا آموزش و پرورش را جدا از خودشان ندادند و چون اولیا و آموزش و پرورش یک هدف مشترک که فرزندان این مرز و بوم خوب تربیت شوند .

علی افضلی گفت : برای تربیت بچه ها فقط کار و تلاش کافی نیست به هر حال با دست خالی هم گاهی اوقات نمی شود کاری کرد، قبول دارم شرایط مالی خیلی از اولیا مساعد نباشد ، اما آنهایی که شرایط مالی خوبی دارند، حقیقتاً آموزش و پرورش را کمک کنند . تا با کمک هم در تربیت نسل دانش آموزان خوب انجام گیرد

وی در پایان خاطر نشان کرد : امیدوارم به کمک شما اولیا محترم و مسئولین، روز اول مهر یک روز خاطر انگیزی برای دانش آموزان مان و بتوانیم ، یک سال تحصیلی بسیار با شکوه برای دانش آموزان و دانش آموزان را با ارزش های دفاع مقدس و شهدای عزیز و در راهی که رفتند ،انجام وظیفه کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir