با حضور معاون وزیر مسکن راه و شهرسازی کشور۱۷کیلومتر از جاده رابر-هنزاء به بهره برداری رسید

با حضور معاون وزیر مسکن راه و شهر سازی کشور،مدیر کل راه وشهرسازی استان ، مهندس فیلی مدیر کل راه وابنیه ،فرمانداررابر وامام جمعه رابر و هنزاء ظهر امروز ۱۷کیلومتر از پروژه ۳۴کیلومتری جاده رابر –هنزاء به بهره برداری رسید.

image

معاون وزیر مسکن راه و شهرسازی کشور در حاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت جاده های ترانزیتی در کاهش تلفات جانی ومالی از بهسازی جاده جیرفت به رابر،بافت،سیرجان ،حاجی آباد وبندرعباس خبر داد وگفت: ارتقای این محور با هدف ترددی روانتر وآسانتر برای هموطنان ومردم بومی ومحلی در دستور کار سازمان راهداری ووزارت راه وشهرسازی قرار گرفته است.

مهندس حسن نیا همچنین از احداث دو راهدارخانه در بخش هنزاء ومرکزی رابر خبر داد وافزود:سازمان راهداری نسبت به مکان یابی موقعیتهایی که بتوانند خدمات مطلوبتری به هموطنانی که در جاده ها تردد می کنند دارد که این دو نقطه در دستور کار قرار دارد وتا سال آینده عملیات اجرایی این دو راهدارخانه شروع می شود.

مدیر کل راه وشهرسازی استان گفت:۱۷کیلومتر از پروژه ۳۴کیلومتری رابر-هنزاء با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد و۴۰۰میلیون تومان به بهره برداری رسید.

مقبلی افزود: به دلیل وضعیت نامساعد  این جاده وبا توجه به بار ترافیکی آن که مسیر عبور شهرستانهای جنوبی به مرکز کشور می باشد این پروژه از ابتدای سال ۹۳به پیمانکار واگذار شده که تاالان حدود ۵/۱۷ کیلومتر آن با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد و۴۰۰میلیون تومان آسفالت شده است.

وی از آسفالت ۱۷کیلومتر باقیمانده تاسال آینده خبر داد وافزود: اعتبار صرف شده برای بهره برداری از این پروژه ۱۷ کیلومتری از سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور تامین شده وبا توجه به اهمیت این جاده در کاهش تلفات جاده ای برای اعتبار باقیمانده هم باید از منابع استانی ومنابع ملی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور کمک گرفت.

علیجان سلیمانی فرمانداررابر نیز با توجه به موقعیت آب وهوایی شهرستان رابربر ایجاد دو راهدارخانه در بخش هنزاء ومرکزی رابر تاکید کرد وگفت:امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها که بعد از ۳۰سال دوباره آسفالت شده اند شاهد عمران وآبادانی بیشتر این شهرستان باشیم وشاهد حوادث ناگوار جاده ای در این مسیر ودیگر مسیرها نباشیم.

image

image

image

منبع : سایت فرمانداری

۲ دیدگاه

  1. هه هه هه هه تا حالا وزیر راهداری نداشتیم (وزیر مسکن راه و شهر سازی) تو رابر وزیر راهداری هم اومد جالبه هه هه هه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir