سایت زباله رابر جابه‌جا می‌شود

مدیرکل محیط زیست استان کرمان گفت: سایت زباله شهرستان رابر در بالادست سد شهیدان امیرتیموری قرار دارد و جابه‌جایی این سایت براساس قانون مدیریت پسماند مدیریت می‌شود.

image

به گزارش خبرنگار سایت رابر به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمود صفرزاده عصر دیروز در همایش دوستداران محیط‌زیست که با حضور شکارچیان در رابر برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش این است که مردم بر اساس تکالیف و آموزه‌های دینی برای احیای محیط زیست تلاش کنند که متعلق به آحاد جامعه است.

وی بیان داشت: شهرستان رابر از تنوع زیستی برخوردار است، اما بر اثر غفلت‌های صورت گرفته تنوع زیستی این شهرستان آسیب دیده است و دوستداران طبیعت به این نتیجه رسیدند که باید محیط زیست رابر احیا شود، امیدواریم روزی برسد که شاهد معرفی شهرستان رابر به عنوان نماد طبیعت در سطح کشور باشیم.

صفرزاده ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌ها و فشاری که بر زیست‌بوم‌های ما بوده است برای اینکه جمعیت حیات‌ وحش به حد نرمال خود برسد بر اساس تشخیص مقام عالی سازمان محیط زیست کشور شکار چهارپا به مدت پنج سال و شکار پرندگان به مدت چهار سال ممنوع اعلام شده است.

وی درباره جابه‌جایی سایت زباله شهرستان رابر تصریح کرد: با توجه به اینکه سایت زباله شهرستان رابر در بالادست سد شهیدان امیرتیموری قرار دارد و در آینده‌ای نزدیک آب شرب استان کرمان از محل این سد تامین می‌شود، جابه‌جایی این سایت بر اساس قانون مدیریت پسماند مدیریت می‌شود و مطالعه آن به جد در دستور کار قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir