خطبه های امروز نمازجمعه هنزاء رابر

حجت الاسلام علی اکبر علیدادی امام جمعه هنزاء با اشاره به مناسبت میلاد حضرت امیرالمومنین علی (ع) و تبریک این مناسبت گفت:۱۳رجب روزی است که یکی از معجزات بزرگ تاریخ اسلام درآن روز رقم خورد.

image

به گزارش خبرنگارسایت رابر علیدادی در آیین برگزاری نمازجمعه هنزا افزود :مولی الموحدین امیرالمومنین (ع) تابلویی تمام عیار از پیامبر اکرم(ص) بود؛ یعنی آنچه نبی اکرم (ص) داشت از جمله ولایت به طور کامل در علی (ع) مشهودبود.
وی با اشاره به روز پدر افزود: امام علی (ع) پدر همه یتیمان بود و نشان داد که پدران نه تنها رسالت برای خانواده خود بلکه در جامعه هم برای همه افراد و محرومان مسئولیت دارند.
علیدادی دربخش دیگری از سخنانش وفای به عهد را یکی از موضوعات مهم درجهان اسلام عنوان کردوافزود:بر اساس روایاتی از قرآن کریم وفای به عهدو رفتار براساس عدالت وقانونمداری  باعث پیشرفت مردم وملتها خواهدشدو به گفته قرآن کریم، در روز قیامت از وفای به عهد سؤال می‌شود.
وی در همین راستا تصریح کرد: مسئولین ومردم نیز باید در عرصه اجرایی و کاری خود نیزکه وظیفه ای را عهده دارشده اند امانتدارخوبی برای مردم وبیت المال باشند وفرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه زندگی وکار خود قرار دهند واز لقمه حرام بپرهیزند.
علیدادی افزود:مسئولان نظام پیرامون مفاسد اقتصادی شعار ندهند ودرعمل وبا جدیت با مفسدین اقتصادی برخورد کنند.
علیدادی همچنین با اشاره به روز کارگر و با بیان اینکه کسی که کار و سرمایه‌گذاری می‌کند، عبادت می‌کند، اظهار داشت: به فرمایش رهبر انقلاب، کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در کار و تولید است، نه در لوزان و نیویورک و مذاکرات اما نکته مهم این است که حرکت ملت ایران بر اساس اقتصاد سالم و نجات مشکلات به دست خودمان است.
وی راه برون رفت از مشکلات ومعضلات اقتصادی را ،اقتصاد مقاومتی دانست وگفت:ماباید با استفاده از تولیدات داخلی ونیروی کار بومی از پیچ وخمهای اقتصادی عبورکنیم.
علیدادی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت  سالروز شهادت استاد مطهری (ره) وروز معلم گفت:جایگاه استاد مطهری در عرصه دین وسیاست جایگاه ویژه ای است و یکی از ویژگی‌های بارز استاد مطهری، باور او بود که به علم، باور داشت ومعلمان و اساتید ما نیز باید چنین باشند که به کلاس و کتاب و شاگردان ایمان داشته باشند و برای خدا و رشد شاگردان عمل کنند.
وی همچنین خواستارنگاه ویژه مسئولین استانی به شهر تازه تاسیس هنزاء ورفع بعضی مشکلات موجود درشهرهنزاء از جمله آسفالت سطح شهرواستقرار بانک وعابر بانک وسایر ادارات در این شهر شد.

ارسال کننده خبر: سیوندی پور   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir