جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان رابر برگزارشد

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان رابر برگزار شد.

image

به گزارش خبرنگار سایت رابر جلسه هماهنگی کمیته برنامه ریزی شهرستان رابر با حضور فرماندار رابر،نماینده مردم شهرستانهای بافت ،رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی ، معاونین فرمانداری رابر و دیگر روسای ادارات شهرستان برگزارشد.
علیجان سلیمانی فرماندار شهرستان رابر در این جلسه طی سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: یکی از مهمترین جلسات درهر شهرستان جلسه کمیته برنامه ریزی است که مسئولین ادارات با شناسایی نقاط قوت و ضعف سعی دارند برنامه توسعه ای خود را طی یکسال آینده تدوین نمایند.
وی با بیان اینکه تصمیمات کمیته برنامه ریزی نقش مؤثر و تعیین کننده ای در پیشبرد و تحقق اهداف و برنامه های شهرستان در بخشهای مختلف ایفا می کند، جایگاه این کمیته را در ایجاد و اصلاح زیر ساختهای شهرستان بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: همه مسئولان دستگاههای شهرستان با هم اندیشی و همدلی ، ضمن ایجاد پویایی، تحرک و افزایش کارایی و بازدهی در حوزه مدیریت خود، با ارائه ابتکارات و ایده های نو به رشد و توسعه شهرستان در بخشهای مختلف کمک کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه این اعتبارات نسبت به نیازهای شهرستان بسیار ناچیز می باشد در نظر است از سایر منابع نیز برای ادارات اعتبار در نظر گرفته شود.
سلیمانی با تأکید بر اینکه پروژه های نیمه تمام در اولویت شهرستان است از مسئولان و مدیران دستگاه ها خواست در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان گام های جدی و اساسی بردارند و با تلاش خود زمینه جذب بموقع اعتبارات را در شهرستان فراهم نمایند .
سلیمانی با اشاره به اینکه شهرها پیشانی شهرستان ها هستند بر اجرا و تکمیل پروژه های مهم وزیربنایی در بخش های مختلف عمران شهری و روستایی اعم از آب، راه وبهداشت تأکید کردوافزود: ما در حوزه بهداشت عشایر ،آب روستایی وشهری با بحران روبرو هستیم ومنبع آب فعلی شهرستان رابر جوابگوی نیازهای جمعیت نمی باشد وساخت یک منبع دیگر باید در دستور کار قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به مزیت ها و پتانسیل های موجود در سطح شهرستان خواستار توجه بیشتر به مبحث گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش شدند.

علیرضا منظری توکلی نماینده مردم شهرستانهای بافت ، رابر و ارزوئیه نیز از کارکردن مدیران در شرایط کنونی جامعه بعنوان مدیریت بحران یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه تحریمهای وارده از سوی دشمن از سال ۹۱ به بعد خصوصا درسال ۹۳ ، کاهش صادرات نفت و محدودیتهای انتقال ارز و پول و کاهش قیمت نفت به حداکثر رسیدند شما مسئولین ومردم مدیریت بحران کردید و در این شرایط رضایت مردم را نگهداشتن مدیریت و لیاقت شما را ثابت کرد.
وی با اشاره به اینکه امروز کمیته برنامه ریزی به هویت اصلی خود دست یافته گفت: اگر منابع و مصالح برابر باشند برنامه ریزی معنا ندارد ، وقتیکه خواسته ها زیاد و امکانات کم است برنامه ریزی معنا دارد.
منظری توکلی با اشاره به اینکه باید اولویتها شناسایی شوند وروی آنها سرمایه گذاری شود گفت: در حال حاضر در اولویت محرومترین اقشار جامعه هستند و در این راستا  عشایر محرومترین قشر جامعه هستند و باید در این حوزه توجه ویژه شود.
وی گفت از لحاظ تراکم جمعیت باید شهرها مدنظر قرار گیرند ودر حوزه فرهنگی هم گلزار شهدا ، مساجد و خانه عالم باید از جایگاه ویژه ای برخوردار باشند. 
گفتنی است در پایان این جلسه لیست توزیع پیشنهادی اعتبارات تملک دارایی شهرستان و پروژه های هر دستگاه اجرایی اعلام شد و در پایان هر یک از رؤسای ادارات پیشنهادات خود را در این زمینه اعلام کردند.

ارسال کننده خبر: سیوندی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir