سهل انگاری گردشگران ۱۰هکتار از منابع طبیعی منطقه گردشگری تنگل هونی شهرستان رابر را به کام آتش کشاند

سهل انگاری گردشگران ۱۰هکتار از منابع طبیعی منطقه گردشگری تنگل هونی شهرستان رابر را به کام آتش کشاند .

image

به گزارش خبرنگار سایت رابر علیجان سلیمانی فرماندار رابر گفت: ۱۰هکتار از منابع طبیعی منطقه گردشگری و خوش آب و هوای تنگل هونی رابر به دلیل سهل انگاری گردشگران در شعله های آتش سوخت .
سلیمانی گفت: با وصول خبری مردمی مبنی بر آتش سوزی در منطقه گردشگری تنگل هونی به منطقه مراجعه و با همراهی خوب مردم منطقه و نیروهای منابع طبیعی با ماشین آلات آتش نشانی و امکانات موجود اقدام به مهار آتش نمودیم.
وی افزود: در این آتش‌سوزی که به مدت ۶ ساعت ادامه داشت انواع گونه‌های ارزشمند مرتعی منجمله اورس ، بنه ، بادام و کهکم از بین رفتند.
سلیمانی اظهار داشت: منطقه مذکور یکی از مناطق خوش آب و هوای رابر است و در این فصل افراد زیادی برای تفریح در آنجا حضور پیدا می کنند. یکی از دلایل عمده آتش سوزی روشن کردن آتش توسط همین مردمی بوده که برای تفریح آمده و متاسفانه با بی احتیاطی و بی توجهی به نکات ایمنی در روشن کردن آتش در طبیعت زمینه ایجاد این قبیل حوادث را فراهم آورده اند.

image

سلیمانی تصریح کرد: در هر شهرستانی مناطقی به عنوان مناطق گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد که چنانچه افراد در هنگام استفاده از آتش نکات ایمنی را رعایت نکنند، شاهد آتش سوزی مراتع و از بین رفتن پوشش گیاهی منطقه خواهیم بود.
سلیمانی از عموم مردم درخواست کرد: قبل از ترک منطقه نسبت به خاموش کردن آتشی که روشن کرده‌اند اقدام کنند.

image

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان رابر نیز از تلاش های خوب مردم منطقه قدردانی کرد و گفت: هنگامی که آتش سوزی در طبیعت  رخ می دهد به دلیل آنکه منابع ملی و سرمایه همگانی است نیاز به ورود و همکاری همه دستگاه ها است و در صورت مشاهده حریق در منابع طبیعی با شماره ۱۵۰۴ تماس حاصل کرده و یگان حفاظت منابع طبیعی را از وقوع آن مطلع کنند.

ارسال کننده خبر: سیوندی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir