همایش آموزشی ترویج ازدواج سالم در شهرستان رابر برگزار شد

همایش آموزشی ترویج ازدواج سالم در شهرستان رابر برگزار شد.

image

همایش آموزشی ترویج ازدواج سالم در شهرستان رابر صبح امروز با حضور امام جمعه هنزاء، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رابر، رئیس شبکه بهداشت و درمان رابر ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رابر، کارشناس امور جوانان استان، جمعی از مسئولین محلی و جوانان به همت شبکه بهداشت و درمان و با همکاری فرمانداری در سالن اجتماعات فرمانداری رابر برگزار شد.

image

ابراهیم شمس الدینی رئیس شبکه بهداشت ودرمان رابر گفت: این همایش به منظور ترغیب جوانان به ازدواج و ایجاد بستری مناسب برای تشکیل زندگی خانوادگی سالم برگزار شده است.
وی موضوع سلامت ازدواج را بسیار مهمتر از ابعاد آن دانست که نقش بسزایی در امید به زندگی یک فرد و پایداری خانواده ایفا می‌کند.
شمس الدینی گفت: افرادی که ازدواج سالم و مناسب دارند از طول عمر بیشتر و سلامت روان بهتری برخوردارند، از نظر جسمانی نیز  سالم و احساس امنیت بیشتری کرده و شادتر هستند، دارای رشد عاطفی و افزایش حس مسئولیت بوده و به لحاظ تجربه همسر، پدر و مادر شدن به نوعی به کمال شخصیت خواهند رسید.

image

وی با اشاره به اینکه ازدواج مزایای اجتماعی و معنوی را در پی داردگفت:یکی از ارکان مهم و اساسی ازدواج، داشتن سلامت خانواده‌هاست که طی آن تمام افراد خانواده از مزایای اجتماعی و معنوی یک زندگی سالم و سعادتمند بهره‌مند خواهند شد.
شمس الدینی همچنین با اشاره به نقش مادران در خانواده گفت: همانطور که عملکرد قلب برای سلامت بدن ضروریست ،نقش مادر در خانواده نیز حکم قلب را برای سلامت خانواده دارد ووقتیکه مادر خانواده بتواند سلامت را به خانواده انتقال دهد به دنبال آن مایک جامعه سالم وبانشاط خواهیم داشت.

image

حجه الاسلام علیدادی امام جمعه هنزآء نیزدر این همایش با تاکید بر فراهم نمودن زمینه ازدواج آسان برای جوانان اظهار کرد:سفارش اسلام درباره ازدواج بر دقت و انتخاب در ازدواج بوده و از دیدگاه اسلام ازدواجی سالم است که با درایت و تعقل و تفکر کامل از طرف دختر و پسر صورت بگیرد که این مساله نیازمند افزایش سطح آگاهی خانواده و جوانان در این زمینه است.
وی افزود: یکی از مسائلی که زمینه آرامش انسان را فراهم می کند ازدواج است وخانواده ها باید به این مهم توجه داشته باشند چراکه ازدواج باعث می شود جوانان از شر شیاطین ودشمنان دروغین نجات پیداکنند.

image

علیدادی دو امر اصالت خانوادگی و دنبال فرزند بودن را از مهمترین مسائلی که باعث دوام خانواده ها می شود برشمرد و افزود: وجود فرزند در خانواده ها باعث برکت فکری، ظاهری و باطنی است.
وی با اشاره به اینکه جوانان دنبال همسر عفیف هستند گفت: آنچه که زمینه ازدواج بادوام ،آسان و زودرس را برای دختران فراهم می کند اصالت خانوادگی و تدین است و سه عامل ذکرخدا، شرع و ازدواج در دنیا به ما آرامش می دهد.

ارسال کننده عکس و خبر: سیوندی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir