۲ تن ریشه درمانی گیاه شیرین بیان و ۵ مترمکعب هیزمهای جنگلی از متخلفین در رابر کشف و ضبط شد

۲ تن ریشه درمانی گیاه شیرین بیان و ۵ مترمکعب هیزمهای جنگلی از متخلفین در رابر کشف و ضبط شد.

image

به گزارش خبرنگار سایت رابر ابوذر سیفی رئیس اداره منابع طبیعی رابر با اعلام این خبر گفت:باهدف جلوگیری وکنترل هرگونه تخریب وتصرف از عرصه های منابع طبیعی شهرستان رابرنیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی در یک عملیات گشت ومراقبت میزان۲ تن ریشه گیاهی شیرین بیان و۵مترمکعب هیزمهای جنگلی از نوع بنه وبادام کشف وضبط نمودند.
وی افزود: پرونده متخلفین تحویل مراجع قضایی گردیده وعلاوه بر جریمه نقدی ادوات آنها به مدت ۱الی ۲ماه توقیف می شود.
سیفی در همین راستا با اشاره به شروع فصل شخم وشیار در مناطق سردسیر از مردم خواست با مشاهده هرگونه تخریب وتصرف وبرداشت گیاه دارویی شیرین بیان باشماره تلفن مرکز امداد جنگل ومرتع ۱۵۰۴تماس حاصل کنند.

image

وی با اشاره به اینکه ریشه شیرین بیان در خاک خاصیت حفاظت خاک،افزایش پیوستگی و چسبندگی خاک اطراف خود را دارد تصریح کرد: این گیاه درمانی به سبب خاصیت حفاظتی در مراتع دارای ارزش بسیار زیادی است.

image

سیفی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که برای جلوگیری وکاهش این تخلفات درشهرستان رابر انجام گرفت، برگزاری کلاس‌های توجیهی برای تراکتورداران بود و در واقع منابع طبیعی باهمکاری جهاد کشاورزی ضمن توجیه کشاورزان وصاحبان ادوات از آنها تعهد اخلاقی در قبال حفاظت از عرصه های منابع طبیعی گرفتند.
image

وی با اشاره به اثرات زیانباری که شخم مراتع و عرصه‌های جنگلی در پی دارد، بیان کرد: متاسفانه در برخی موارد متصرفان در حجم وسیع اقدام به انجام این کار می‌کنند و به دنبال آن غنای خاک و پوشش مرتعی در اثر شستشو و شخم‌های عمیق از بین می‌رود.

ارسال کننده عکس و خبر: سیوندی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir