از چهار اثر نویسندگان رابر رونمایی شد

بمناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی:
از ۴ کتاب به قلم نویسندگان رابری رونمایی واز فعالان عرصه کتاب وکتابخوانی در شهرستان رابر تجلیل شد.

image

بمناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی از ۴ کتاب شهر هزار کوچه اثر همتعلی زرین کلاه، اخلاق اداری در اسلام اثر شهربانو مهدیپور، ویژگیهای یک معلم بسیجی اثرناصرعطایی و اندیشه سیاسی آیت الله آصفی اثر مختارشمس الدینی از نویسندگان رابری رونمایی و از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی با حضور مسئولین رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار سایت رابر در این مراسم منصور محسنی معاون سیاسی فرمانداری رابر گفت: اگر فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه نهادینه شود جامعه ازلحاظ فکری و اجتماعی در سطح بهتری قرار می‌گیرد.
وی گفت: باید هم ازنظر کمی و هم محتوایی و با برگزاری نمایشگاه مختلف و ارائه تخفیف‌های مناسب در طول سال مردم را به مطالعه تشویق کنیم.
محسنی افزود:از آنجا که شخصیت افراد از سنین ابتدایی تا دوران نوجوانی وجوانی در مدارس ودانشگاهها صورت می گیرد باید با بروز کردن کتابخانه های مراکز آموزشی کودکان،جوانان ونوجوانان را به سمت کتاب وکتابخوانی سوق دهیم.
وی ادامه داد :اگر می خواهیم فرهنگ کتاب وکتابخوانی را در جامعه نهادینه کنیم باید از خانه ومدرسه شروع کنیم وکتاب را جزئی از سبد خرید خانوار بدانیم.
محسنی افزود: با مطالعه کتب و آثار نویسندگان، شاعران و محققان می‌توان به تجارب و دانش آنان پی برد و اطلاعاتی کسب کرد که خود از آن بی‌اطلاع هستیم پس کتاب گنجینه‌ای ماندگار و ارزشمند است که هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود.
در ادامه این مراسم خانم محمودآقایی رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان رابربا بیان اینکه کتاب خوب حکایتگر زندگی واقعی مردمی است که از تلخ و شیرین روزگار به جایگاهی بلند و رفیع دست یافتند گفت: کتاب خوب به همه سنین قوت قلب می‌بخشد و به‌راحتی و اعتمادبه‌نفس آن‌ها می‌افزاید.
محمود آقایی با ارائه گزارش عملکردی ازفعالیتهای انجام شده در این اداره گفت:شهرستان رابر دارای یک کتابخانه عمومی در مرکز شهرستان ویک کتابخانه مشارکتی در بخش هنزاء می باشد که قریب ۱۰۰۰عضوفعال دارند.
وی برگزاری جلسات پیشخوان کتاب در مدارس ابتدایی شهرستان ،راه اندازی گروه اجتماعی اهالی کتاب رابر،راه اندازی کتابخانه پیک مهر درتعدادی از نانواییهای سطح شهرستان ومجهزشدن کلیه نانوائیهای شهرستان در آینده ای نزدیک را از اهم فعالیتهای این اداره برشمرد.
محمود آقایی گفت: برگزیده شدن عضونمونه کشوری کتابخانه ،کتابخانه برتر استان در بازدیدکارشناسان نهاد کتابخانه های عمومی کشور ،انتخاب مسئول کتابخانه و کتابدارنمونه کشوری در ۴سال متوالی ازجمله موفقیتهایی است که شهرستان رابر در چندسال اخیر به خود اختصاص داده است.

image

image

image

image

image

ارسال کننده عکس و خبر: سیوندی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir