اولین جلسه شورای اداری سال ۹۵ شهرستان رابر با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان برگزار شد

اولین جلسه شورای اداری سال ۹۵ شهرستان رابر با حضور مدیر کل صداوسیمای مرکز کرمان برگزار شد.

اولین جلسه شورای اداری شهرستان رابر با حضور مدیر کل صداوسیمای مرکز کرمان و معاونین ، فرماندار رابر، امام جمعه بخش هنزاء ومسئولین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری رابر برگزارشد.
به گزارش “صدای رابر” درابتدای این جلسه فرماندار رابر با تبریک سال جدید گفت:سال ۹۵سالی است که ابتدا وانتهای آن متبرک به نام مبارک حضرت زهرا(س) می باشد.
علیجان سلیمانی گفت: شهرستان رابر بواسطه تقدیم شهدا ، جانبازان وایثارگران وحضور در همه صحنه های انقلابی ، وجود روستای نمونه شهیدداده کشوری ، زادگاه سردار حاج قاسم سلیمانی وسرداران شهید دارای موقعیت ممتازی است و به همین تناسب انتظارات مردم از مسئولین بیشتر است.
وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری گفت: همه ما در سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام وعمل در حوزه ماموریتی خود باید باتمام توان منشا اقدامات ، کارها وخدماتی به نفع مردم باشیم.
فرمانداررابر، با قدردانی از تلاشهای رسانه ملی در شهرستان رابر ضمن برشمردن ظرفیتهای کشاورزی ، دامپروری و معدنی شهرستان برشناساندن بیشتر منطقه از طریق رسانه تأکید کرد.
امام جمعه بخش هنزاء رابرنیزبا تبریک سال جدید وفرارسیدن روز زن به مقام حضرت خدیجه اشاره کرد وگفت: برهمه ما واجب است که در این روز به دست بوسی مادرانمان برویم واز مقام همسرانمان تجلیل کنیم.
علی اکبر علیدادی با اشاره به شعار سال۹۵از سوی مقام معظم رهبری گفت: از فرمایشات رهبرمعظم انقلاب فقط به نام شعاراستفاده نکنیم بلکه این فرمایشات را نهادینه کنیم.
وی با برشمردن  دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران گفت: ماهم نسل جوان پرتلاشی داریم ،هم در حوزه های انرژی هسته ای،نفت،کشاورزی ،معادن ،صنعت وغیره پیشرو هستیم که همه اینها می توانند درراستای تحقق شعار امسال نقش آفرینی داشته باشند.
علیدادی در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان وکارکنان این سازمان راه اندازی فرستنده های دیجیتال بخش هنزاء را در روز ۲۹ اسفندماه بعنوان یک کار جهادی برشمرد وافزود: فرستنده های منطقه قدرودخانه با جمعیت چشمگیری واستفاده روستاهای دورافتاده ای که در این حوزه هستند نیاز به ساماندهی مجدد و نصب تقویت دارد.

در ادامه این جلسه مدیر کل صداوسیمای مرکز کرمان نیز باتبریک سال نو وولادت با سعادت حضرت زهرا(س) وبا اشاره به روایتی از حضرت مهدی موعود (عج) گفت: ایشان فرمودند: همانگونه که ما حجت خدا بر مردم هستیم ، حضرت زهرا(س) حجت خدا برماست.
علی رمضانی با اشاره به اینکه خداوند متعال متناسب با کارهای بزرگ پاداشهای بزرگی به افراد می دهد گفت: چون حضرت خدیجه (س) آنچه داشت برای اعتلای اسلام در طبق اخلاص گذاشت خداوند متعال هدیه گرانبهایی همچون حضرت زهرا(س) به ایشان عطاکرد.
وی همچنین با اشاره به ظرفیتهای منحصر به فرد شهرستان رابر گفت: شجاعت،دلاورمردی وسلحشوری و در راس آنها وجود سردار حاج قاسم سلیمانی از ویژگیهای بارز مردم این شهرستان است.
علی رمضانی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی متعلق به جهان شیعه است افزود: حاج قاسم سلیمانی در سوریه ، لبنان ، یمن وفلسطین از زادگاه خودش شناخته شده تر است.
مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان گفت: شعار ما معرفی استان کرمان به طور شاید وباید است که به خودباوری بینجامد.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان با ظرفیتهایی بالقوه ای که در حوزه های باستانی ، گردشگری وکشاورزی دارد آنطور که باید وشاید  معرفی نشده است گفت: بالطبع اگر شهرستان رابرهم پتانسیلها وظرفیتهایش معرفی شود باعث جذب گردشگر وسرمایه گزارانی می شود که جوانان دلگرم می شوند وبه شهرهای دیگرمهاجرت نمی کنند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان در بخش دیگری ازسخنانش با اشاره به اینکه رسانه ابزارقدرت است گفت: ماموریت ما رساندن صداوتصویر جمهوری اسلامی به مردم است و صداوسیما متعلق به مرکز استان نیست بلکه متعلق به کل استان است وما نیاز به همکاری مسئولین شهرستان ها داریم که بتوانیم رسالتمان را خوب انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه صداوسیمای مرکز کرمان دارای جایگاه مناسبی است گفت: شبکه کرمان طبق آمارهای رسمی ۶۴درصد بیننده دارد.
وی همچنین از آمادگی رسانه استانی برای به تصویر کشیدن توانمندیها و ظرفیتهای شهرستان ها به ویژه شهرستانهای کمتر توسعه یافته خبرداد وافزود: ما ابتدا باید این ظرفیتها را به مردم استان معرفی کنیم وسپس به سایرکشور وحتی جهان بکشانیم.

image

image

image

image

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir