تجلیل از بانوان رابر در جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

image

image

در مراسمی همزمان با جشن میلاد بانوی آب وآینه حضرت زهرا(س) از تعدادی از مادران شهدا، بانوان کارآفرین وفعال در مراسمات مختلف ونامهای فاطمه و زهرا در شهرستان رابر تجلیل شد.

به گزارش “صدای رابر” در این مراسم که همزمان با هفته زن توسط فرمانداری وبا همکاری مشاورامور بانوان و خانواده فرمانداری برگزارشد ، فرمانداررابربا اشاره به فضایل ، ارزش ،جایگاه حضرت زهرا(س) و مقام زن و مادر درجامعه گفت: هنگامیکه تاریخ را مطالعه می کنیم باارزش ترین برگهای تاریخ متعلق به زنان ومادرانی است که با زندگیهای مملو از حادثه مهمترین کارها را رقم زده اند.
علیجان سلیمانی از زندگانی حضرت زهرا(س) بعنوان یک زندگی انقلابی و تاثیرگذار نه تنها در جامعه ،مردم ومحیط آن روز بلکه در مسیر تاریخ یاد کرد وافزود: فاطمه زهرا(س) به عنوان یک انسان کامل والگو در دفاع از حریم ولایت جان خود را تقدیم کرد و در همین راستا زنان جامعه ما هم برای دفاع از اسلام وولایت فداکاریهای زیادی انجام دادند .
سلیمانی افزود: ما برای اینکه فرزندان خوبی را به جامعه تحویل دهیم باید از سیره و روش این الگوهای برترپیروی کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۵ازسوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل گفت: همه مسئولین ومردم در این سال باید با وحدت وهمکاری زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند .
سلیمانی با اشاره به اینکه زمینه کار وفعالیت در کشور ما در حدتوان فراهم شده وتمام تلاش دولت برای رفع موانع اشتغال ومعیشت مردم است گفت: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور ما مربوط به شرایط جهانی است.
وی وجود امنیت را در کشور ما یکی از نعمتهای بزرگ برشمرد که به برکت فضای همدلی ووحدت ایجاد شده وافزود: امروز رضایت مقام معظم رهبری در فضای وحدت وهمدلی است.
سلیمانی افزود: مجموعه دولت تدبیر وامید انتقاد پذیر هستند به شرط اینکه انتقادسازنده باشد نه اینکه از همدیگر انتقام بگیریم ودیگران را تخریب کنیم.
علیجان سلیمانی همچنین به گوشه هایی از اقدامات دولت در شهرستان رابر اشاره کرد وافزود: گازرسانی همزمان به ۱۳ روستای بخش هنزاء رابر با ۲۷میلیارد تومان در شرایط کنونی جامعه اقدام بسیار بزرگی است.
وی همچنین  رفع مشکل کمبود آب شهرستان رابردر تابستان گذشته را بعنوان یک اقدام ارزنده عنوان کرد واظهارداشت: در همین راستا منبع ذخیره اب شهرستان رابر بزودی کلنگ زنی می شود.
در ادامه این مراسم مشاور امور بانوان فرمانداری رابر نیز باتبریک میلاد بانوی دوعالم گفت: فاطمه زهرا(س) فجر درخشانی است که از گریبان او، خورشید امامت و ولایت و نبوت درخشیده و آسمان بلند و رفیعی است که در آغوش آن، ستاره‏های فروزان ولایت قرار گرفته است.
عالمه السادات حسینی گفت : حضرت فاطمه الگوی تمام زنان عالم و اسوه حیا و عفت است و دختران و زنان جامعه اسلامی باید ایشان را سرمشق و اسوه خود قرار دهند.
وی افزود: شهدا تربیت شدگان مکتب حضرت فاطمه زهرا(س) می باشند و برای دفاع از ولایت و ناموس همانند آن حضرت در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.
حسینی گفت: بانوان باید ایمان، ترس از قیامت، انس با قرآن، حجاب و عفاف، ایثار در راه ولایت را از حضرت زهرا(س) الگو بگیرند ودر مدیریت و اقتصاد منزل اقتصاد مقاومتی را لحاظ کنند.

image

image

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir