سخنان مسوولین رابر در دیدار با وزیر اطلاعات

image

فرماندار رابر:
مالیات بر ارزش افزوده صنایع رابر به شهرستان برگشت داده شود

فرماندار رابر نیز در دیدار وزیر اطلاعات با مردم شهرستان رابر با تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم گویی گفت: شما امروز مهمان شهر سرداران و ۳۵۰ شهید ارزشمندی هستید که زادگاه سردار رشید سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی می باشد.
سلیمانی با اشاره به اینکه شهرستان رابر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب غربی استان دارای دوبخش مرکزی و هنزاء و چهاردهستان است اظهار داشت : بزرگترین ایلات عشایر استان کرمان در این منطقه هستند.
وی با اشاره به اینکه مردم شهرستان رابر در مقابل رشادتهایی که در راه نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند افراد کم توقعی هستند گفت: انتظارات این مردم بجا و شایسته است و لازم است که به این شهرستان با توجه به نوپابودن نگاه ویژه ای شود.
وی همچنین خواستار تامین اعتباروتجهیز پروژه هایی همچون بیمارستان ۳۲ تختخوابی رابر، جاده مستقیم رابر به کرمان، مجتمع اداری ، مجتمع فرهنگی شد و افزود: اقتصاد بیشتر مردم منطقه به کشاورزی و دامداری وابسته است که با توجه به خشکسالیهای اخیر مردم این شهرستان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که باید در این راستا تصمیمات و اعتبارات لازم اتخاذ شود.
سلیمانی همچنین با اشاره به اینکه معدن مس درآلوئیه رابر سرمایه عظیم این منطقه است و سد شهیدان امیر تیموری در این شهرستان واقع شده است خواستارتخصیص مالیات بر ارزش افزوده این صنایع به شهرستان رابر شد و افزود: تاکنون این مالیات به شهرداری تهران اختصاص داشته است که اگر به شهرستان برگشت داده شود زمینه اشتغال و اقتصاد مقاومتی این شهرستان فراهم می شود.
سلیمانی همچنین با اشاره به اینکه ۸۵ درصد کوچه ها و خیابانهای شهرستان رابر خاکی هستند خواستار اعتباراتی برای شهرداری رابر و بخش هنزاء شد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس:
احداث جاده رابر به کرمان در اولویت پروژه های سفر ریاست جمهوری قرار گیرد

نماینده شهرستانهای بافت ، رابر و ارزوئیه نیز در این مراسم ضمن تبریک میلاد پربرکت امام حسین(ع) ، ابوالفضل العباس (ع) و روز پاسدارگفت: سه شهرستان رابر، بافت و ارزوئیه از امن ترین شهرستانهای کشور هستند.
منظری توکلی احداث جاده رابر به کرمان را یک امر استراتژیک در مسیر توسعه این شهرستان برشمرد و افزود: توقع مردم این است که احداث این جاده در اولویت پروژه های سفر ریاست جمهوری قرار گیرد.
وی همچنین معدن مس درآلوئیه رابر را بعنوان گنجی دانست که می تواند به حل مشکل عمده خانواده ها که بیکاری است کمک کند .
منظری توکلی با اشاره به اینکه بهره برداری از سد شهیدان امیر تیموری منوط به اجرای فاضلاب در این شهرستان است خواستار تامین اعتبار این پروژه نیز شد.
وی همچنین به اجرای تصفیه خانه آب رابر، مشکل آب آشامیدنی روستاها ، رسیدگی به عشایر و کشاورزان و شهرداریها اشاره کرد.

امام جمعه رابر:
کمبود امکانات اهم معضلات فرهنگی را رقم می زند
به گزارش “صدای رابر” امام جمعه رابر نیز در مراسم دیدار مردمی وزیر اطلاعات با مرم شهرستان رابر ضمن  تبریک اعیاد  شعبانیه گفت: امروز روز تولد کسی است که آدم با توسل به او توبه اش پذیرفته شد.
وی افزود: امام حسین (ع)  شخصیتی بود  که برای  تحقق  شعار هیهات من ذله و استکبار ستیزی علیه  اسلام یزیدی، مبارزه باتهدیدها وتحریمها و برپایی اسلام ناب محمدی ازجان  خود و خانواده اش گذشت.
وی در همین راستا مردم شهرستان رابر را مردمی نجیب، صبور،   ولایتمدار و  ولایت پذیر و در یک  جمله  مردمی با بصیرت دانست و  افزود: بصیرت این  مردم  برگرفته از آن است که  در  قبل و بعد از  انقلاب به روحانیت وصل بوده است و خروجی آن  نزدیک ۳۵۰ شهید ، ۷۰ شهید از  یک روستا، ۷۵۰ جانباز و  شهدای  زنده  از  جمله  سردار رشید اسلام حاج  قاسم سلیمانی که باعث آبروی اسلام  و مسلمانان  جهان بالاخص تشیع می باشد؛ که با آمدن نام ایشان لرزه بر اندام  دشمنان  اسلام  آمریکا و اسرائیل و  غیره خواهد زد.
امام جمعه رابر مردم این  شهرستان را مردمی  به جد کم توقع و پایبند به ارزشهای اسلامی دانست و  بیان داشت: حضور گسترده  مردم در مناسبات ملی مذهبی از جمله  راهپیمایی ، نماز جمعه،  جلسات قرآن و غیره به اثبات رسانده است و  تا  زمانی که نظام  احتیاج به حضور  حداکثری مردم  داشته آنها با  حضور در  صحنه مختلف از جمله  انتخابات اخیر نزدیک ۹۵ درصد از مردم  حضور داشتند.
وی حضور گسترده را تنها  به  دلیل  علاقه به آینده، سرنوشت کشورشان و نظام اسلامی مخصوصاً به ولایت مطلقه  فقیه ومی باشد و تصریح کرد: با توجه  به قانع و کم توقع بودن این مردم وظیفه ما مسئولین سخت ترمی شود.   .
حجت الاسلام صادقی به مشکلات  و معضلات  فرهنگی شهرستان رابر اشاره کرد و گفت : نبود دارالقرآن ، کامل نبودن مصلی نماز جمعه،  نداشتن مجتمع فرهنگی هنری،  نداشتن  اداره تحقیقات ، اداره اوقاف و امور خیریه  اینها مهمترین  مشکلات  و معضلات فرهنگی است که  امروز  این مردم از آن بی بهره است.
وی تمام مشکلات و معضلات فرهنگی این شهرستان رابر را در یک  جمله  بیان کرد و افزود : از امتیازات  شهرستان شدن در همه زمینه ها  فقط یک تابلو  و آن بخشداری رابر به شهرستان رابر بود.
امام جمعه رابر این سفر را به فال نیک گرفت و افزود:امیدواریم با این سفر مشکلات مردم مرتفع شود.

 
امام جمعه هنزاء:
بخش هنزاء فاقد ساختمان اداری

به گزارش “صدای رابر”حجت الاسلام علیدادی امام جمعه هنزا نیز در مراسم دیدار مردمی وزیر اطلاعات با مردم رابر ضمن عرض تشکر و خوش آمدگویی و نیز عرض تبریک به مناسبت اعیاد  شعبانیه به  گوشه هایی از مشکلات و ویژگی ها ی بخش هنزاء  اشاره  کرد و گفت: بخش  هنزاء  دارای ۱۲ هزارنفرجمعیت، ۱۲۹ شهید،  ۵ امامزاده و ۶۰ مسجد و  حسینیه است و مشکلا ت مهمی  برسرراه مردم است.
علیدادی با اشاره به اینکه بخش هنزاء فاقد هرگونه ساختمان اداری متعلق به بخش دولتی است خواستارتخصیص اعتبارات به بخش هنزاء در این حوزه شد وافزود: در هنزاء  یک  پروژه  ۲۸ میلیاردی  در  حال  اجراست و آن گاز رسانی است که کار بسیار عظیمی است ودرهمین راستا خواستار اجرای این پروژه در روستاهای منطقه هلیل رود رابر نیز شد.
وی همچنین با اشاره به اینکه آسفال راه روستایی برف انبار-معدن مس درآلوئیه به کرمان به طول ۱۲ کیلومترمی تواند کمک کند که مردم بخش هنزاء یک ساعت زودتر به مرکز استان برسند از مسئولین خواست که این خواسته مهم مردم را در دستور کار قرار دهند.
حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه این مناطق در  بحث  معیشتی و  زیر ساخت  ها از مناطق جنوبی کرمان نیز محروم تر است عنوان کرد: امیدواریم تخصیص اعتبارات و بودجه  به ادارات  و نهادها  این مناطق محروم  در اولویت سفر ریاست جمهوری قرار گیرد.
امام جمعه هنزاء به مناطق بکر گردشگری هنزاء اشاره کرد و خواستار اعتباراتی نیز دربحث  گردشگری این  مناطق شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir