وامهای اشتغالزایی کم بهره به روستاییان رابر اعطا می‌شود

در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان رابر:
مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان از اعطای وامهای اشتغالزایی ۳ درصد سود به روستائیان و اختصاص یک دستگاه ماشین آتش نشانی به شهرستان رابر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر، در این جلسه که با حضور مدیرکل امور روستایی استان کرمان، فرمانداررابر، امام جمعه رابر وسایر اعضاء درسالن اجتماعات فرمانداری رابر برگزارشد، مدیر کل امور روستایی کرمان با اشاره به اینکه یکی از مهمترین کارهایی که در حوزه اقتصاد مقاومتی می توان اجرا کرد ، پیاده کردن اقتصاد مقاومتی در روستاهاست گفت: در راستای اشتغالزایی برای مشاغل خرد خانگی در روستاها طی تفاهم نامه هایی با دو بانک کارآفرینی امید و بانک سینا وامهایی با ۳درصد سود به متقاضیان اعطا می شود.
شهسوارپور افزود: طرحهای بسته بندی وفراوری ، ارائه محصولات وصنایع دستی خاص هر منطقه که منجر به اشتغالزایی شود در اولویت قرار دارند.
وی همچنین از اعطاء وامهای مشارکتی با سود ۳درصد توسط بانک کارآفرینی امید با ضمانت کارت یارانه روستاییان خبرداد.
شهسوارپور اظهار داشت: روستاهای استان کرمان از پتانسیلهای بالایی برخوردارند که اگر به درستی از آنها استفاده شود و توسعه پایدار روستایی ایجاد شود ، درآمدهای پایدار ایجاد می شود و به مهاجرت معکوس روستاییان می انجامد.
وی همچنین با اشاره به اینکه خوشبختانه استان کرمان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی مطرح شده گفت: در استان کرمان ۱۶۰روستا با توجه به پتانسیل و ظرفیتهای روستاها به عنوان روستاهای پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده اند.
مدیرکل امورروستایی استانداری کرمان در ادامه یکی از مهمترین اولویتهای توسعه روستاها را راه اندازی صندوقهای خرد روستایی عنوان کرد وافزود: این طرح در روستاهای قلعه گنج اجراشده و بازخوردهای مثبتی داشته است که باید تلاش شود به سایر روستاها نیز تعمیم داده شود.
وی همچنین یک دستگاه ماشین آتش نشانی به شهرستان رابر اختصاص داد.
امام جمعه رابر نیز در این جلسه با تبریک به امامت رسیدن حضرت موسی بن جعفر (ع) گفت: اقتصاد مقاومتی تازمانیکه جلوی کالاهای قاچاق گرفته نشود اجرا نمی شود و روز به روز پولهای زیاد وکلان به جیب انسانهای سرمایه دار می رود.

حجت الاسلام صادقی دربخش دیگری از سخنانش خواستار راه اندازی روز بازار جمعی در سطح شهرستان رابر شد وافزود: خیلی از افراد مشاغل خانگی دارند ولی امید به عرضه ندارند.
وی اظهارداشت: با راه اندازی این بازارها افراد تولید کننده روستایی می توانند با حضور در این بازار محصولات خود را به قیمت متعادل تری به فروش برسانند.
فرمانداررابر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سه شهرستان رابر ، بافت و ارزوئیه به عنوان سه شهرستان پایلوت گردشگری مطرح شدند افزود: آقای سید محمد صدر هاشمی به عنوان معین اقتصادی این سه شهرستان معرفی شده است.
علیجان سلیمانی با اشاره به اینکه مردم شهرستان رابر در همه صحنه ها تا پای جان ایستادند گفت: واقعیت جامعه امروز ما این است که این شهرستان آنطور که می بایست پیشرفتی نداشته و باید فکری اساسی درراستای اشتغالزایی این مناطق شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روایتی ازحضرت علی (ع) راجع به فقر و ناداری خطاب به فرزندش که فرزندم من از فقر وناداری به خدا پناه می برم و می ترسم از اینکه فقر دامنگیر جامعه شود گفت: بخش عمده ناهنجاریها خصوصا در حوزه مسائل فرهنگی فقر است.
سلیمانی همچنین تقسیم استان کرمان را به ۸ منطقه به ابتکار استاندار محترم کرمان یک اقدام قابل تحسین عنوان کرد وافزود: بزودی همایش ۴۰۰نفر از فرهیختگان، سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه های علمی، پژوهشی ، فرهنگی درشهرستان رابر برگزار می شود که اگر ۱۰طرح نو هم در این همایش ارائه شود می تواند به اقتصاد مقاومتی منطقه کمک بسیاری کند.
وی همچنین با اشاره به مکانهای گردشگری رابر همانند گلوئیه اسکر، بندر هنزاء ، چهرن و… گفت: این مناطق با توجه به سرازیر شدن سیل عظیم گردشگران به این منطقه از ابتدائی ترین زیرساختها برخوردار نیستند.
وی خواستار نگاه ویژه مسئولین به حوزه گردشگری رابر شدوافزود: حضور گردشگر از سویی برای ما نعمت بزرگی است و از طرفی هم بواسطه نبود زیرساختها باعث شرمندگی ما می شود.
معاون برنامه ریزی فرمانداررابر نیز در این جلسه با اشاره به نبود زیرساختهای لازم گردشگری در رابراز معرفی ۱۰ روستا در شهرستان رابر به عنوان روستاهای پایلوت گردشگری خبر داد وافزود: در این راستا کارگروهی با ۱۰دهیار برگزار و ظرفیت ها و توانمندیهای روستاها شناسایی و برهمان اساس برنامه ریزی می شود.
امیرتیموری افزود: در حال حاضر باید براساس داشته های شهرستان و شناخت اجتماعی منطقه برای حضور گردشگران برنامه ریزی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir