عرضه مرغ زنده سلامت افراد جامعه را به خطر می اندازد

عرضه مرغ زنده سلامت افراد جامعه را به خطر می اندازد

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان رابر در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما در رابر گفت: برخی افراد ضمن ایجاد مزاحمت برای همسایگان خود وآلودگی محیطی از طریق عرضه مرغ زنده با به خطر انداختن سلامت عمومی جامعه ، مشکلات زیست محیطی فراوانی را نیز به بارمی آورند.
محمدرضا صادقی اظهارداشت: گوشت مرغ یکی از سالم ترین انواع پروتئین های حیوانی است که امروزه به شکل گسترده در سطح جوامع شهری و روستایی به مصرف می رسد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد قابل توجهی مرغداری در کشور مشغول پرورش مرغ به روش صنعتی بوده که مرغ های تولیدی خود را در پایان دوره پرورش ، به منظور کشتار به کشتارگاه ها منتقل می کنند وتحت نظارت ناظرین شرعی و بهداشتی دامپزشکی به صورت شرعی طبق موازین ومقررات سازمان دامپزشکی در راستای تولید محصول سالم و حلال کشتار صورت می گیرد.
سرپرست دامپزشکی رابر با بیان اینکه دامپزشکان شاغل در کشتارگاه ها قبل و بعد از کشتار بر سلامت مرغ زنده ، لاشه وآلایش خوراکی نظارت می کنند گفت: روحانیون ناظر شرعی نیز برتمام مراحل ذبح شرعی مرغ نظارت کامل دارند.
صادقی تصریح کرد: با توجه به نظارت های صورت گرفته توسط کارشناسان بهداشتی دامپزشکی لاشه و فراورده های غیر بهداشتی ، ضبط و از چرخه مصرف خارج و امحاء می شوند.
وی افزود: مرغ های تولیدی در کشتارگاه های صنعتی به صورت گرم ، منجمد وبسته بندی شده و دارای مشخصات وتاریخ مصرف در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد و از سویی دیگر متاسفانه مشاهده می شود که تعدادی افراد سودجو با ایجاد مزاحمت برای همسایگان و تولید بوی نامطبوع وآلودگی شدید محیطی ، اقدام به عرضه مرغ به شکل زنده و ذبح آن در سطح معابرعمومی ، مغازه ها ویا منازل می کنند.
سرپرست دامپزشکی شهرستان رابر بیان داشت: افراد مذکور به منظور تامین منافع خود از طریق عرضه مرغ زنده با به خطر انداختن سلامت عمومی جامعه ، مشکلات زیست محیطی فراوانی را برای جامعه به بار می آورند و عرضه مرغ به شکل زنده و ذبح ان در اماکن عمومی و منزل خطراتی مانند انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام از طریق پرنده زنده ، لاشه ، خون ،پرو فضولات مرغ مانند آنفلوانزای مرغی را ایجاد می کند.
صادقی ادامه داد: ایجاد آلودگیهای زیست محیطی ، تجمع حشرات و حیوانات موذی ، رشدآلودگی های ثانویه در لاشه و بقایای به جامانده از ذبح مرغ و احتمال انتقال آلودگی های مختلف از طریق فرد ذبح کننده به لاشه مرغ از طریق خطرات ناشی از ذبح غیرمجاز مرغ است.
صادقی تاکید کرد: شهروندان برای حفظ سلامت و تندرستی خود و خانواده و همچنین در راستای کمک به طراوت و بهداشت محیط زیست از خرید مرغ زنده خودداری کنند و گوشت مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر و مجاز تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق شماره تلفن ۴۲۴۵۴۹۲۰ اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir