مشروح خطبه های نماز جمعه رابر (۲۲ مرداد ۹۵)

خطیب جمعه رابر:
مهریه سنگین باعث ثبات زندگی نمی شود/ مطربان دور شهرستان رابر خط قرمز بکشند.

خطیب جمعه رابر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه کلمه مهریه با حیا وعفاف هم ریشه است گفت: مهریه سنگین باعث ثبات زندگی نمی شود و آنچه که در آسیب شناسی خانواده باید مورد توجه قرار گیرد این است که میزان مهریه نباید با حکمت آن در تضاد بلشد.
حجت الاسلام مهدی صادقی با اشاره به فرمایشات پیامبر اکرم (ص) گفت: در مهریه های زنان زیاده روی نکنید چرا که زنان در واقع باران رحمت خداوند هستند و چه بسا که در بعضی مواقع مهریه ها مایه دشمنی خانواده ها شده است.
وی یکی از معضلات و آسیبهایی که دربحث خانواده بوجود می آید را مهریه سنگین عنوان کرد وافزود: مهریه ای بگیرید متعارف که دیگران از شما الگو بگیرند.
امام جمعه رابر در بخش دیگری از سخنانش با تبریک روز ۲۶مرداد ۱۳۶۹آغاز بازگشت افتخارآمیز اولین گروه آزادگان هشت سال دفاع مقدس گفت: موضوع فیشهای نجومی امروز مسئله ایست که دل همه جانبازان، ایثارگران و خانواده های محترم شهدا را به درد آورده است.
وی افزود: ما چگونه می توانیم به این قشر بزرگ روزشان را تبریک بگوئیم در صورتیکه دولت یک روز از افشاگران فیش های نجومی و روز دیگر از صاحبان فیش های حقوقی تقدیر می کند.
حجت الاسلام صادقی با اشاره به کودتای ۲۸مرداد سال ۱۳۳۲ واینکه این کودتا نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا بود گفت: الان هم بعضی افراد مغرضانه وبعضا ساده لوح در صددند چهره منفور آمریکا را بدل کنند.
وی افزود: بنابه فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با وزیر اطلاعات آمریکا می خواهد از پشت به ما ضربه بزند.
امام جمعه رابر در بخش دیگری با اشاره به رواج عروسیهایی در شهرستان رابر با حضور مطربان واستفاده از مشروبات الکلی به صاحبان مجالس عروسی اخطار داد در صورت هرگونه گزارش ومشاهده چنین تخلفاتی داماد را در بازداشتگاه خواهند دید.
وی از مطربان خواست دور شهرستان رابر خط قرمز بکشند واگر در رابر پا بگذارند تمام وسائل آنها توسط مردم با مدیریت ایشان وسایر مسئولین قلع وقمع خواهد شد.
وی همچنین به صاحبان تالارها تذکر داد در صورت مشاهده چنین تخلفاتی در تالارهای رابر، پلمب خواهند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir