اجرای طرح عرضه مرغ سایز در رابر

اجرای طرح عرضه مرغ سایز در رابر
سرپرست شبکه دامپزشکی رابر گفت: طرح عرضه مرغ سایز در این شهرستان از ابتدای شهریورماه امسال آغازشده است.

به گزارش خبرنگار سایت رابر به نقل از خبرگزاری صداوسیما از رابر، محمدرضا صادقی اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست تولید محصول سالم و با هدف سلامت مصرف کنندگان ، طرح عرضه مرغ سایز در شهرستان رابر از ابتدای شهریور ماه سال جاری آغاز شد.
وی اظهار کرد: تولید مرغ سایز (وزن مناسب) به معنای تولید مرغ در یک دامنه زمانی کم با وزن مشابه است که زمینه را برای صورت بندی و بست بندی در مراحل مختلف فراهم می کند.
صادقی عنوان کرد: این وزن با متوسط یک هزارو۴۰۰گرم تعریف می شود که در حال حاضر در فاز اول اجرای طرح مذکور وزن تا دو کیلوگرم مدنظر است.
وی افزود: مرغ های سبک وزن دارای چربی و استخوان کمتر و نسبت به مرغ های سنگین وزن برای مصرف کننده به صرفه ترهستند ، طعم ومزه وکیفیت بهتری دارند.
سرپرست شبکه دامپزشکی رابر بیان داشت: پرورش مرغ سایز دارای توجیه اقتصادی است، چرا که در این روند ، مرغ در سن حداکثر۴۲روزه کشتارمی شود و در نهایت منجر به افزایش تولید گوشت در واحد سطح و بهبود تبدیل غذایی می شود.
صادقی تصریح کرد: مصرف کنندگان باید به این آگاهی برسند که هرچه عمر مرغ بیشتر و اندازه آن بزرگتر باشد ، احتمال بروز بیماری و در نتیجه مصرف دارو و وجود بقایای دارویی در لاشه مرغ افزایش می یابد و از ارزش غذایی آن کاسته می شود ، در حالیکه مصرف مرغ های با وزن مناسب موجب تضمین سلامت مصرف کنندگان و نیز پویاترشدن صنعت مرغداری و رونق اقتصاد کشور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir