قصابی ها مجاز به انجماد گوشت قرمز و سایر آلایش خوراکی نیستند

سرپرست شبکه دامپزشکی رابر:
قصابی ها مجاز به انجماد گوشت قرمز و سایر آلایش خوراکی نیستند


سرپرست شبکه دامپزشکی رابر در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما در رابر گفت: مردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
صادقی بیان داشت : گوشت قرمز تازه باید فاقد هرگونه رنگ و بوی غیرطبیعی و آلودگی های خارجی بوده و قوام سفت ویژه گوشت را دارا باشد.
صادقی در ادامه افزود: مردم باید مراقب خرید گوشت های بسیار قرمز که بسیار پرخون و یا دارای قوام شل و آبدار و بسیار خشک و چروکیده که نشان از کیفیت پایین گوشت است باشند.
وی اظهار داشت: گوشت های منجمد را فقط دربسته بندی های سالم و دارای نشانه گذاری کامل و سالم( مخدوش نشده) تهیه نمایند و به مشخصات محل انجماد گوشت و کد پروانه بهداشتی دامپزشکی که بر روی لیبل( برچسب) بسته بندی گوشت ثبت شده توجه نمایید.
دکتر صادقی عمر ماندگاری گوشت قرمز را چنین عنوان کرد و گفـت: گوشت قرمز گوسفند و گاو تازه به صورت بسته بندی و قطعه بندی شده در دمای ۴-۰ درجه سانتی گراد ۳ روز و به صورت لاشه کامل به ترتیب ۳ و ۵ روزبرای گوسفند و گاو می باشد.
وی عمر ماندگاری گوشت قرمز بسته بندی شده گوسفند و گاو را نیز به ترتیب ۹ و ۱۲ ماه در دمای ۱۸- درجه عنوان کرد.
صادقی یادآور شد : مردم عزیز از خرید گوشت منجمد در بسته بندی های که دیفراست( از حالت انجماد خارج شده) شده اند اجتناب نمایند.
صادقی اذعان داشت : قصابی ها مجاز به انجماد گوشت قرمز و سایر آلایش خوراکی (دل،جگرو شیردان و …) نیستند، لذا مردم عزیز از خرید گوشت های منجمد شده در واحد های قصابی ها خودداری نمایند و از گوشت قرمز تازه بلافاصله بعد از ذبح دام استفاده ننمایند و به منظور افزایش کیفیت گوشت و سلامت شهروندان باید گوشت تازه را به مدت حداقل ۲۴ ساعت در دمای یخچال نگهداری و سپس مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir