مدیرکل راه و شهرسازی استان از جاده مستقیم رابر به کرمان بازدید کرد

مدیرکل راه و شهرسازی استان در بازدید از جاده مستقیم رابر به کرمان خبر داد:
۷۰۰ میلیون تومان اعتبار از جدول ۲۰ پیوست قانون بودجه وزارت راه و شهرسازی به جاده مستقیم رابر-کرمان اختصاص یافت.

در بازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان، نماینده مردم شهرستانهای رابر، بافت و ارزوئیه ، فرماندار رابر و تعدادی از مسئولین استانی و محلی ، بلوردی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما در رابر گفت: محور رابر به کرمان یکی از محورهای مهم استان کرمان است که هم از منابع استانی تامین اعتبار می شود وهم درجدول ۲۰ پیوست قانون بودجه وزارت راه و شهرسازی است که امسال از این محل ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به این پروژه مهم اختصاص یافته است.
مدیر کل راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این پروژه نقش مهمی در ایجاد اشتغال مردم و انتقال محصولات معدنی به سمت بندرعباس دارد که ارزش افزوده را در اقتصاد منطقه ایجاد می کند گفت: رایزنیهایی در حوزه مشارکت با مس جهت تکمیل این پروژه حیاتی انجام شده و این پروژه یکی ازاولویت دارترین پروژه های راه وشهرسازی است که در دستورکار قرار دارد.
بلوردی با اعلام اینکه به قیمت امروز این پروژه به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است گفت: این پروژه به طول ۳۴ کیلومتر در دستور کار قرار گرفته و با بهره برداری از آن علاوه بر استفاده معدن درآلوئیه حدود ۷۰ کیلومتر مسیر ارتباطی شهرستان رابر و شهرستانهای جنوبی به کرمان را کوتاه می کند که این گردش ترافیک به رونق اقتصادی منطقه کمک موثری خواهد کرد.
وی افزود: تاکنون حدود ۴ میلیارد تومان به پیمانکار پروژه بدهکاریم ولی پیمانکار با توجه به کمبود اعتبارات به کار خود ادامه داده است.

نماینده مردم شهرستانهای بافت ، رابر و ارزوئیه نیز با اشاره به اینکه این پروژه یکی از طرحهای خوب امسال در قالب اقتصاد مقاومتی می باشد و شهرستانهای رابر، بافت و ارزوئیه در یک بن بست شهرستانی به مرکز استان قرار دارند و این پروژه می تواند مسیر را به طول ۷۰ کیلومتر به مرکز استان نزدیک کند گفت: به دلیل شرایط موجود در استان کرمان و وجود معدن مس درآلوئیه رابر که در این منطقه استقرار قرار دارد یکی از اولویتهای اصلی سال ۹۵ باز شدن این جاده از مسیر رابر به کرمان است.
فرماندار رابر نیز با اشاره به اینکه امسال ۷۰۰ میلیون تومان از اعتبارات شهرستانی به این پروژه اختصاص یافته گفت: این پروژه به لحاظ اهمیت جزء طرح های اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است.
سلیمانی گفت: به میزان ۸ کیلومتر ازاین جاده تا حدفاصل روستای گنجان بخشی از زیرسازی و کار ابنیه آن انجام شده و علت کُند بودن روند پیشرفت این پروژه تزریق نشدن اعتبارات لازم است.
وی در همین راستا با اشاره به اهمیت این پروژه در زمینه اقتصاد منطقه و اشتغالزایی خواستار تامین اعتبار آن شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir