خسارات ۴۰ درصدی حمله گرازهای وحشی به مزارع رابر

رئیس اداره محیط زیست رابر عنوان کرد
خسارات ۴۰ درصدی حمله گرازهای وحشی (خوک) به مزارع رابر

رئیس اداره محیط زیست شهرستان رابر گفت: خسارت ۳۵ تا۴۰ درصدی حمله گرازهای وحشی به مزارع و باغات شهرستان رابر سبب نگرانی و رعب ووحشت کشاورزان شده است.

اسحاق منظری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما در رابر اظهار داشت: روستاهای اطراف شهرستان رابر سهم زیادی در تولید انواع محصولات باغی و زراعی در این شهرستان دارند.
وی افزود: اما وجود جمعیت انبوه گرازهای وحشی در منطقه سبب شده تا تولید کشاورزان همواره با خسارت یا حمله و دستبرد این حیوان مواجه شود و نگرانی کشاورزان را به دنبال داشته باشد.
منظری بیان داشت: هر ساله حدود ۳۵تا۴۰ درصد محصولات کشاورزی مناطق شهرستان رابر به ویژه در محدوده روستاهای خشکرود، زارچستان ، کلوئیه ، منطقه هلیل رود در بخش هنزاء و روستاهای اسکر، دیوران و روستاهای بالادست بر اثر حمله گرازهای وحشی تخریب می‌شود.

وی با اشاره به سهم عمده روستاهای حاشیه شهرستان رابر در تولید باغی و زراعی تصریح کرد: وجود جمعیت انبوه گرازهای وحشی در منطقه سبب شده تولید کشاورزان با خسارت حمله و دستبرد این حیوان مواجه شود.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان رابر گفت: این حیوان علاوه بر از بین بردن بخش زیادی از تولیدات کشاورزی منطقه به دلیل ویژگی‌های فیزیکی خود از جمله نداشتن توانایی در چرخاندن گردن و محدودیت حرکت فقط در یک مسیر مستقیم، گیاهان موجود در مزارع را به صورت گسترده‌ای نابود می‌کنند.
منظری افزود: مبارزه با گرازهای وحشی فقط با صدور مجوز مربوطه امکان‌پذیر است و این اداره هم در این راستا دو نفر از معتمدان شهرستان را برای اخذ پروانه به سازمان معرفی کرده و منتظر دستورالعمل هستیم.
وی به کشاورزان توصیه کرد، در حال حاضر با روشن کردن آتش ، ایجاد دود و سروصدا از اراضی کشاورزی و باغی خود محافظت نمایند.
منظری توکلی همچنین از تعلق خسارت در قالب مساعدت به کشاورزانی که باغات و مزارعشان با استفاده از فنس و کانال حصار شده و باز هم حیوان به آن حمله کرده خبرداد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir