یادواره ۴۱شهید دانش آموز رابر برگزار شد

به مناسبت هفته دفاع مقدس
یادواره ۴۱شهید دانش آموز رابر برگزار شد

یادواره ۴۱شهید دانش آموز شهرستان رابر صبح امروز با حضور فرماندار، رئیس آموزش و پرورش ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، معاون پرورشی اداره کل استان و تعدادی از مسئولین محلی و دانش آموزان در دبیرستان دخترانه رضوان برگزارشد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر،فرمانداررابر در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، هدف از برگزاری یادواره شهدا را انتقال و ترویج فرهنگ ایثار، شهید و شهادت در بین دانش آموزان و قدردانی از خانواده های معظم شهدا و تجدید میثاق با شهدای دانش آموزو آرمانهای شهدا عنوان کرد.
علیجان سلیمانی از شهدا به عنوان انسان های هنرمندی یاد کرد که به بالاترین سطح انتخاب درست بهره مندی از دنیا و آخرت رسیدند و در دنیا با فرار از گناه قدم در راه مبارزه حق علیه باطل گذاشتند و بر سفره الهی میهمان شدند .
سلیمانی خطاب به دانش آموزان گفت : ویژگی یک دانش آموز موفق علاوه بر کسب علم و دانش اخلاق و ادب است که مناسبترین الگوها برای شما دانش آموزان شهیدان دانش آموزی هستند که در صحنه دفاع از مملکت حضور پیدا کرده به سعادت اخروی دست یافتند.
وی سه ملاک برتری انسانها را تقوی ، جهاد وعلم عنوان کرد وبا اشاره به روایاتی از قران کریم افزود: شهدا رفتند و امنیت را با تقدیم خون خود برای ما به ودیعه گذاشتند که ما باید با پیروی از ولایت فقیه و کسب علم و دانش ادامه دهنده راه آن بزرگواران و مردان مرد میدانهای مبارزه با باطل باشیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رابر نیز در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید با گرامیداشت یاد وخاطره ۳۶هزارشهید دانش آموز کشور و ۴۱شهید دانش آموز شهرستان رابر گفت: هدف ما از گرامیداشت هفته دفاع مقدس پس از گذشت ۳۶سال از آغاز جنگ تحمیلی و برگزاری یادواره ها فراموش نشدن دشمنانی است که همچنان در صددند نظام ما را از پای درآورند.
سرگرد امامبخش با اشاره به اینکه آمریکای جنایتکارهمیشه دشمن درجه یک مابوده و خواهد بود و هر روز با تاکتیکهای جدید وارد می شود گفت: یک روز جنگی هشت ساله را بر ما تحمیل کردند ،روزی تحریم ، روزی ترور ، روزی جنگ نرم و امروز لبخند و مذاکره اینها تاکتیکهای دشمن است که همواره تغییر می کند ولی هدف تغییر نکرده وآن تسلیم شدن ماست .
وی از دانش آموزان خواست: وصیت نامه شهدا را مطالعه کنید اگر ماهی یک بار هم شده یک وصیت نامه شهید را مطالعه کنید ببینید شهدا برای چه هدفی رفتند و خون خود را نثار کردند ، اولین وصیت همه شهدا پیروی از ولایت فقیه است .
امامبخش افزود: تجربه چندین ساله بعد از انقلاب به ما نشان داده هر جا ولایتمدار بودیم و به فرمان ولایت عمل کردیم پیروز شدیم و هر جا از حرف ولایت فاصله گرفتیم شکست خوردیم .
مدیر آموزش و پرورش رابر نیز در ادامه این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت یاد وخاطره شهداگفت: شهدا با دلاوری ها و از خود گذشتگی برای دفاع از ارزشهای الهی و اسلامی قدم در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس گذاشتند و به بالاترین سعادت دنیوی و اخروی دست یافتند.
حسین سلیمانی از دانش آموزان خواست با پیروی از خون شهدا به دنبال تحقیق و پژوهشهای علمی بروند و نسبت به ترویج فرهنگ ایثاروشهادت تلاش بیشتری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir