مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی به تاریخ مصرف آن توجه کنند

مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی به تاریخ مصرف آن توجه کنند

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان رابر گفت: مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی با حفظ سلامت جسمی خود و پیشگیری از بیماری ها به تاریخ مصرف این فرآورده ها توجه جدی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر، محمدرضا صادقی افزود: تاریخ تولید گوشت و جگر مرغ گرم، گوشت قرمز گرم گاو و گوساله موجود در قصابی ها، تخم مرغ، مرغ و گوشت قرمز منجمد بر روی آن درج شده است.
وی تاکید کرد: تاریخ مصرف گوشت مرغ گرم ۷۲ ساعت از زمان تولید، جگر مرغ گرم ۴۸ ساعت، تخم مرغ ۳۰ روز، گوشت قرمز و مرغ منجمد نیز یک سال پس از تولید است.
سرپرست شبکه دامپزشکی رابر گفت: پایان تاریخ مصرف گوشت قرمز دام گاو و گوسفند در قصابی ها به ترتیب پنج و سه روز است.
صادقی بیان داشت : با توجه به حساسیتی که در مصرف تخم مرغ به لحاظ بهداشتی وجود دارد، مصرف کننده ها از خرید تخم مرغ های شکسته و کثیف خودداری کنند چرا که احتمال آلودگی در این فرآورده شکسته وجود دارد.
صادقی اظهارکرد: مصرف کنندگان به تاریخ پایان فرآورده های بیان شده دقت کافی داشته باشند و در صورت تخلف، واحد عرضه کننده را به شبکه دامپزشکی شهرستان رابر معرفی کنند.
صادقی خاطر نشان کرد: مجوز حمل وارده کننده هر گونه محموله فرآورده های خام دامی قبل از ورود به مراکز عرضه، به لحاظ اخذ از مبادی رسمی بررسی شده و دمای یخچال نیز با استفاده از دستگاه ترموگراف’ سنجش دمای داخل ماشین’ مورد ارزیابی قرار می گیرد.
سرپرست شبکه دامپزشکی رابر افزود : با استفاده از این دستگاه کل دمای زمان حمل فرآورده های خام دامی نمایش داده می شود و چنانچه دما در زیر استاندارد باشد از ورود محموله فرآورده های خام دامی به مراکز عرضه جلوگیری می شود.
صادقی در پایان از همه مصرف کنندگان فرآورده های دامی خواست، برای حفظ سلامت و بهداشت عمومی در صورت مشاهده هر گونه موارد تخلف بهداشتی فرآورده های خام دامی اعم از گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم مرغ، شیر خام و عسل آن را از طریق شماره تلفن ۴۲۴۵۴۹۲۰ با دامپزشکی این شهرستان در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir