ساماندهی ورودی شهر هنزاء در دستور کار مسئولین

ساماندهی ورودی شهر هنزاء در دستور کار مسئولین

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر، جلسه کمیته امورزیربنایی شهرستان رابر با حضور فرمانداررابر، امام جمعه بخش هنزاء ،معاون عمرانی فرمانداری رابر، شهردار هنزاء ، رئیس شورای اسلامی شهرهنزاء و سایر اعضاء در شهرداری این بخش به منظور هماهنگی جهت ساماندهی ورودی این شهر برگزاروپس از تبادل نظر، تصمیماتی اتخاذ شد.
در این جلسه فرمانداررابر ، ضمن قدردانی از تلاشهای مسئولین بخش هنزاء گفت: شهردار و شورای بخش هنزاء علیرغم کمبود بودجه ها گامهای مهمی در حوزه شهر هنزاء برداشته اند و قابل تقدیر می باشد.
علیجان سلیمانی با اشاره به روایاتی از ائمه معصومین در خصوص فقر گفت: فقر و تهیدستی، دین وعقل را به خطر می اندازد و موجب بوجودآمدن ناهنجاریهای اجتماعی ،کینه و عداوت می شود.
سلیمانی افزود: اگر بخواهیم پیامدهای شوم فقر را در منطقه برطرف کنیم بحث اقتصاد مقاومتی را که مقام معظم رهبری برآن تاکید دارند باید عملیاتی کنیم.
وی ادامه داد: رکن اساسی و اصولی ترین راه برون رفت ازمشکلات اقتصادی حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و سروسامان دادن تولید است.
سلیمانی با اشاره به اینکه شهرستان رابر و بخش هنزاء از صنعت چندانی برخوردار نیست گفت: ما با توجه به طبیعت بکرخدادای و جاذبه های گردشگری سریعتر می توانیم به نتیجه برسیم.
سلیمانی همچنین مرتفع ساختن کارهای زیربنایی و ساختارها را بنوعی موثر در روند مهاجرت معکوس عنوان کرد و بیان داشت: اگر زمینه کار، تولید و خلق ثروت در شهرها و روستاهای کوچک فراهم شود گام مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته خواهد شد.
وی همچنین از آبگیری سد صفارود رابر(شهیدان امیرتیموری) در بهمن ماه سال ۱۳۹۶خبرداد وافزود: در جلسه ای که با مدیرعامل آب منطقه ای استان برگزارشده مقرر گردیده است که کلنگ تصفیه خانه این سد در ایام الله دهه فجر امسال به زمین زده شود.
سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تشویش اذهان عمومی در خصوص سد صفارود رابر که منجر به خشکسالی جازموریان خواهد شد گفت: فاصله رابر تا جازموریان حدود ۴۰۰کیلومتر است که سدصفارود رابر در حوزه آبریز تقریبی ۱۰کیلومتر از شهرستان احداث شده و مابقی آبریز شهرستان رابر به رودخانه های جنوب می پیوندد.
وی همچنین خواستار همکاری مردم با شهرداری و بخشداری شد و گفت: مردم بخش هنزاء خصوصا روستاهایی که در مسیر خط انتقال گاز قرار دارند با پیمانکاران همکاری لازم را بعمل آورند تا هرچه سریعتر شاهد افتتاح گاز این منطقه کوهستانی و آسایش مردم باشیم.


سلیمانی در پایان گفت: همه ادارات مربوطه باید کمک دهند تا در حد امکان زیرساختهای موجود آسیب نبیند وشهرداری هنزاء هرچه سریعتر به کارش ادامه دهد.
امام جمعه بخش هنزاء نیز در این جلسه با قدردانی از زحمات مسئولین شهرستان و بخش هنزاء گفت: تخصیص ۵۰۰میلیون تومان در سال جاری به مساجد شهرستان کار فرهنگی بسیار بزرگی بود که با پیگیریهای فرماندار رابر انجام شد و از این میزان ما در بخش هنزاء شاهد تکمیل ۱۲مسجد اصولا در روستاهای فاقد مسجد خواهیم بود.
علیدادی سلیمانی همچنین اعزام ۲۰۰ زائر به مشهد مقدس که عموما از افراد بی بضاعت و افرادیکه برای اولین بار به این سفر زیارتی رفتند را نیز اقدام فرهنگی مهمی عنوان کردو افزود: در بخش هنزاء در ایام مختلف سال کارهای فرهنگی مناسبتی با حضور اقشار مختلف مردم انجام می شود که بازخوردهای معنوی بسیاری را در پی داشته است.
شهردار هنزاء نیز در این جلسه با قدردانی از حضور مدعوین گفت: شهر هنزاء ازدوخصیصه مهم زادگاه سردار سلیمانی و وجود خیرین وسرمایه گذاران بخش خصوصی برخوردار است.
محمدعلی بهرامی افزود: از آنجا که شهر هنزاء با توجه به کمبود اعتبارات از زیرساختهای مناسب برخوردار نیست، برای سرمایه گذاران بخش خصوصی که وارد این شهر می شوند قابل قبول نیست که بتوانند در این شهر سرمایه گذاری کنند.
وی با اشاره به اینکه ورودی این شهر که پیشانی شهر نیز محسوب می شود و از چهره مناسبی برخوردار نیست خواستار نگاه ویژه مسئولین و همکاری ادارات مربوطه برای ایجاد زیرساختهای مناسب شد و گفت: ما علاوه بر سرمایه گذاران کلان باید سرمایه گذاران خرد را در منطقه فعال کنیم که بتوانیم شاهد تحول عمرانی در این منطقه باشیم.
بهرامی با اشاره به اینکه اگر گردشگری هنزاء توسعه یابد نه تنها برای رابر و هنزاء مفید است بلکه برای کشورفایده خواهد داشت گفت: ورودی شهر هنزاء مسیری است که به منطقه گردشگری بندر هنزاء و تخت سرتشطک منتهی می شود.
وی با اشاره به اینکه شهرداری با اعتبارات تخصیص یافته نمی تواند کارهای عمرانی را پیش ببرد گفت: تاکنون در حوزه عمران شهری ۱۷هزارمترمربع از کوچه و خیابانهای شهر آسفالت شده و ما چاره ادامه عمران شهری را در ورود اقتصاد خصوصی می بینیم.
بهرامی در همین راستا افزود: باید شرکتهایی که توانمند هستند با یکسری توافقات وارد این حوزه شوند تا شاهد عمران وآبادانی هرچه سریعتر منطقه باشیم.
وی همچنین خواستار همکاری مردم ومسئولین ادارات برای حفاری و تعریض معابرشد وگفت: ما در ورودی شهر تاسیسات زیرزمینی آب ، برق و گاز و مخابرات را داریم که از ۵۰تا ۱۰۰درصد انجام شده و برای حفاری نیازمند همکاری اادارات مربوطه و ارائه نقشه های هوایی این محدوده هستیم که بتوانیم با کمترین تخریب بصورت اصولی به کار ادامه دهیم.
رئیس شورای اسلامی شهر هنزاء نیز ضمن خیرمقدم به حضار جلسه با اشاره به اینکه ورودی شهر هنزاء که قرار است در آینده ای نزدیک به منطقه ویژه گردشگری تبدیل شود و در حال حاضر هم مقصد بسیاری از گردشگران از جای جای کشور است گفت: ورودی این شهر باید با همکاری و مشارکت همگانی هرچه سریعتر از وضعیت فعلی خارج شود.
احمد امین همچنین خواستار تامین آب شرب بخش هنزاء همزمان با راه اندازی سد شهیدان امیر تیموری از این منبع و آسفالت جاده ارتباطی این شهر به منطقه گردشگری بندر هنزاء شد.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد ادارات مربوطه طی ده روز آینده استعلامات مربوط به تاسیسات زیربنایی ورودی این شهر را اخذ و نتیجه را به شهرداری هنزاء منعکس کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir