برداشت چوب از اشجار جنگلی جرم محسوب می شود


برداشت چوب از اشجار جنگلی جرم محسوب می شود

رئیس اداره منابع طبیعی رابر در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما با اعلام این خبر که تاکنون این اداره جهت جرائمی مانند برداشت چوب از اشجار جنگلی به منظورتهیه هیزم و سایر تخلفات مبلغ ۱۰۷۹۲۰۰۰۰ ریال به حساب خزانه دولت اقدام نموده است گفت: تخلفاتی مانند چرای غیرمجاز دام خارج از موعد مقرر یعنی قبل از تاریخ ۲۰/۲ و بعد از۲۰/۶ هرسال ،چرای بدون داشتن پروانه چرای دام ، چرای دام خارج از ظرفیت مراتع جرم محسوب می شود.
ابوذر سیفی افزود : هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی به منظور شخم اراضی ملی ، احداث مسکن و…و یا هرگونه بهره برداری غیرمجاز از محصولات فرعی جنگل و مرتع یا برداشت غیرمجاز و یا حمل هرگونه گیاه دارویی مانند ریشه شیرین بیان ، آویشن ، آلاله ، زیره ، کرفس کوهی و غیره را قاچاق و جرم عنوان نمودند.
وی همچنین قطع هرگونه اشجار جنگلی و بوته های مرتعی به منظور تهیه هیزم و حمل آنها و برداشت هرگونه سنگ معدنی و حمل آن را جرم تلقی نموده و افزود: مجرمین جهت سیر مراحل قانونی به دادگاه معرفی می شوند.
سیفی ادامه داد: همچنین در صورت هرگونه ساخت وساز در محل اراضی ملی این اداره با مجوز کتبی از قاضی دادگاه نسبت به تخریب و خلع ید متصرف اقدام می شود.
رئیس منابع طبیعی رابر از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و بهره برداری از اراضی ملی و دولتی رایگان و بدون گرفتن کد ویا پیش شماره با شماره تلفن ۱۵۰۴تماس حاصل نمایند و مراتب را به اطلاع برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir