پیشرفت ۴۱ درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی کرمان با تخصیص یک سوم اعتبارات ملی

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان در رابر :
پیشرفت ۴۱ درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی کرمان با تخصیص یک سوم اعتبارات ملی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر در جلسه شورای اداری رابر که با حضور رودری رئیس
سازمان برنامه و بودجه استان، فرماندار رابر، امام جمعه بخش هنزا و سایر مسئولین محلی ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری رابر برگزار شد، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی و قدردانی از تلاشهای فرماندار، مسئولین و بویژه ائمه جمعه شهرستان گفت: همراهی ائمه جمعه در پیشبرد اهداف استان و طرح مثلث توسعه اقتصادی با فرمانداران و سرمایه گذاران خصوصی همگام باشرع ودین و دوری مسئولین از گرایش های سیاسی نتایج مطلوبی را در حوزه اقتصاد مقاومتی به دنبال داشته است.
رودری با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۴۱ درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی استان گفت:تنها با تخصیص یک سوم از اعتبارات ملی موفق شده ایم پیشرفت خوبی در این زمینه داشته باشیم.
وی افزود: در سال جاری ۳۱ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص یافته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان با اشاره به وجود ۴۶ پروژه در دست ساخت شهرستان رابر گفت:از این میزان پروژه ها، ۲۳ پروژه با برش استانی و ۲۱ پروژه در سطح شهرستان اتخاذشده که با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد از پیشرفت خوب و قابل قبولی برخوردارند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پنج رویکرد مقام معظم رهبری مبنی بر درون زائی اقتصاد ،مردمی بودن ،برون گرایی ،عدالت محوری و دانش بنیانی گفت: همواره نگاه مقام معظم رهبری در بندهای مختلف با تاکید بر متکی نبودن به منالع دولتی است و که ما باید این اصل را مد نظر قرار دهیم.
وی افزود: شهرستان رابر به اعتقاد بسیاری از صاحبنظران پتانسیل های ویژه ای در حوزه گردشگری ،کشاورزی،معدن دارد که باید این ظرفیت ها با حمایت سرمایه گذاران خصوصی به بالقوه تبدیل شوند.
رودری ادامه داد:با نگاه عدالت محور دولت تدبیر و امید درصددیم فاصله زیرساختی شهرستان ها را با استان و استان را با کشور حفظ کنیم.
وی با اشاره به تنگناهای مالی دو ساله اخیر گفت: به گفته صاحبنظران سال ۹۵بدترین سال در حوزه اعتبارات است که با همین اوضاع ۵۰درصد تخصیص اعتبار داشتیم بجز در ماده ۱۸۰ که اعتبارات تخصیص نیافتند.
رودری با اشاره به سفر دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان کرمان گفت:در این سفر مطرح شده که اعتبارات سفر به طور کامل به استان تخصیص یابد و سعی براین است که در برنامه ششم زیرساختهای مهم سروسامان داده شود.
وی همچنین از اختصاص ۲میلیارد تومان از اعتبارات سفر به جاده مستقیم رابر _کرمان خبر داد وافزود: با قولی که صنایع مس ایران راجع به کمک مالی به این پروژه دادند امیدواریم تا حدود قابل توجهی انجام شود.
رودری همچنین پروژه بیمارستان شهرستان رابر را یکی از پرسرعت ترین بیمارستان های در دست ساخت شرق استان عنوان کرد.

فرماندار رابر نیز در این جلسه با تسلیت اربعین حسینی گفت: مسئولین با هماهنگی فرمانداری جلسات درونی را برگزار کنند.

علیجان سلیمانی با اشاره به اهمیت تکریم ارباب و رجوع گفت: مسئولین ادارات شهرستان سعی کنند جهت خدمات رسانی هرچه بهتر به شهروندان با هماهنگی نسبت به برگزاری جلسات در سطح شهرستان اقدام کنند.
وی همچنین از تلاش های مسئولین شهرستان در حوزه های مختلف قدردانی کرد و افزود:با تلاش مسئولین و همراهی مردم در سرشماری نفوس و مسکن شهرستان رابر در جایگاه سوم قرار گرفت.
سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پروژه های نیمه تمام در دست ساخت شهرستان رابر خواستار تخصیص اعتبار مناسب به پروژه هایی همچون بیمارستان،سایت اداری،مجتنع فرهنگی و هنری بعثت و جاده مستقیم رابر به کرمان شد.
وی همچنین با اشاره به دیدار اخیر مسئولین شهرستان رابر با دکتر نوبخت گفت: این دیدار به منظور پیگیری اعتبارات تخصیص یافته به سیل ۹۳ رابر صورت گرفت و قول مساعد داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir