یادواره شهید آبروی محله شهید قباد شمس الدینی مسن ترین شهید شهرستان رابر برگزار شد

یادواره شهید آبروی محله شهید قباد شمس الدینی مسن ترین شهید شهرستان رابر برگزار شد


به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر، یادواره شهید آبروی محله شهید قباد شمس الدینی مسن ترین شهید شهرستان رابرظهر امروزبا حضور امام جمعه بخش هنزاء، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رابر، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رابر ، جمعی از مسئولین محلی و حضور پرشور مردم در زادگاهش روستای زمین انجیربرگزارشد.
در این مراسم معنوی امام جمعه بخش هنزاء با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام ، گرامیداشت هفته بسیج و قدردانی ازفرماندهان وبسیجیان و کلیه سبز قامتان عرصه امنیت گفت: ما یادواره شهدا برگزار می کنیم تا با فرهنگ شهید وشهادت آشناشویم.
حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه مرگی بالاتر از شهادت در رکاب ولایت در پیشگاه ذات اقدس الهی نیست گفت: شهدایی مانند شهید قباد شمس الدینی نیاز به برگزاری یادواره ندارند چراکه آنان در پیشگاه خداوند به منزلت خود رسیده اند.
وی بارزترین نکته اربعین حسینی را برگزاری یادمان برای امام شهیدان و ۷۲تن از یاران باوفایش در روز اربعین توسط امام سجاد (ع) و زینب کبری عنوان کرد و افزود: ما یاد مان می گیریم تا مردم از شهید و شهادت بفهمند، همانطور که امام فرمودن : خدایا شربت شهادت را از این امت نگیر.
علیدادی سلیمانی مهمترین شاخصه شهدا را ولایت پذیری عنوان کرد و گفت: درجات شهدا هم در پیشگاه خداوند متفاوت است.
امام جمعه هنزاء با اشاره به سه ویزگی شهدا در قران کریم گفت: شهید قباد شمس الدینی از شهدای برتر است و در پیشگاه خداوند با تقوی خود از منزلت والایی برخوردار است.
وی با اشاره به تقوی شهید قباد شمس الدینی که از گرفتن حقوق ناچیزی که به رزمندگان داده می شد و امتناع ورزیده بود گفت: ایشان تقوی مالی داشت.
وی در همین راستا با اشاره به تقوی مالی شهداکه از حق خود برای دیگران می گذشتند گفت: فیش های نجومی ظلم به خون ۲۲۴هزارشهید ماست.
علیدادی با انتقاد از بعضی پاداش ها و حقوق ها گفت: دریافت پاداشها ۶۰۰میلیونی و حقوق های آنچنانی با ولایت پذیری تطابق ندارد وفیش های نجومی خیانت به مسیر شهدا و هجوم به ارزش هاست.
وی همچنین با اشاره به تمدید ۱۰ساله تحریم هابرعلیه ایران گفت: سخنان مقام معظم رهبری در خصوص خوش بین نبودن به برجام نشانه بصیرت سیاسی ایشان بود.
وی ادامه داد : مقام معظم رهبری بصیرت دینی و سیاسی دارد و دشمن را خوب می شناسد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رابر نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد وخاطه شهدا و خصوصا شهید قباد شمس الدینی و سه شهید دیگر روستای زمین انجیر گفت: شهید قباد شمس الدینی اولین و مسن ترین شهید بسیجی شهرستان رابر بوده که در دوران دفاع مقدس به ایشان لقب حبیب ابن مظاهر لشکر ۴۱ثارالله را داده بودند.
سرگرد امام بخش همچنین با اشاره به خصوصیات شهید قباد شمس الدینی گفت: ایشان در وصیت نامه خود نوشته است که خدایا مرا در صف یاران امام خمینی قرار بده که نشانه ولایت پذیری ایشان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir