شهرستان رابر ۳۴۰ نفر معلول دارد که نیازمند حمایت مالی هستند

رئیس بهزیستی رابر:
شهرستان رابر ۳۴۰ نفر معلول دارد که نیازمند حمایت مالی هستند

رئیس بهزیستی رابر در جمع خبرنگاران با اشاره به ۱۳ آذر روز جهانی معلولین گفت : در حال حاضر شهرستان رابر ۳۴۰نفر معلول دارد که ۱۱۷ نفر معلول جسمی و حرکتی، ۴۴ نفر معلول شنوایی، ۱۱۸ نفر معلول ذهنی، ۲۵نفر معلول اعصاب و روان هستند.
خانم نجمه سالاری با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی صرفاً سازمانی خدماتی و حمایتی نیست بلکه هدف اصلی این سازمان توانمند سازی جامعه هدف و خصوصا معلولین است گفت: این اداره ۵دانشجو و ۳۴دانش آموزمستعد تحت پوشش دارد که نیازمند یاری مسئولین و خیران می باشند.
سالاری افزود: همچنین بهزیستی درحل مشکلات و رفع نیاز های جامعه هدف از جمله مناسب سازی ، ورزش معلولین ، اشتغال معلولین و …. نیاز به همکاری و یاری سایر ادارات ،نهادها و مشارکت خیرین دارد .
وی اظهار داشت: معلولین در واقع مانند سایر شهروندان هستند که تنها نیازهای خاصی دارند و به همین دلیل نیاز به رسیدگی و توجه ویژه دارند تا بتوانند توانمندیهای خودرا به عرصه ظهوربرسانند.
وی همچنین نامگذاری این روز را بعنوان معلولین بنوعی هشدار به اقشار مختلف جامعه و توجه مسئولین به این قشر عنوان کرد و خواستار رسیدگی هرچه بیشتر به معلولین در حوزه های مختلف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir