مراسم ترحیم عالم ربانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، یاردیرین امام (ره) و رهبری در رابر برگزار شد

مراسم ترحیم عالم ربانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، یاردیرین امام (ره) و رهبری در رابر برگزارشد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر، مراسم ترحیم عالم ربانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، یاردیرین امام و رهبری ظهرامروز با حضور مردم ومسئولین در مسجد جامع رابر برگزارشد.
فرماندار رابر در این مراسم با تسلیت ارتحال ملکوتی و جانسوز آیت الله هاشمی رفسنجانی یارامام (ره) و رهبری و انقلاب گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی با همه رنج ها و جانفشانی هایی از دوران جوانی تاپایان عمر، ازجبهه های جنگ تا پست های کلیدی شخصیتی گرانقدر بود که از بین ما باعزت رخت بربست.
علیجان سلیمانی بااشاره به اینکه حضورمیلیونی مردم در تشییع پیکراین عالم فرزانه نشان دهنده قدردانی مردم از زحمات روحانیت جلیل القدر.و مسئولین وخادمان خود است گفت: مردم و مسئولین با حضور گرم خود در مراسم تششیع این عالم جلیل القدراتحاد ویکپارچگی ، وحدت و انسجام ملی را به منصه ظهور گذاشتند وآنچنان نمایشی از قدرت ملی خود در روز تشییع پیکرمطهراین عالم فقید به رخ جهانیان کشاندند که همه بدخواهان و دشمنان ایران از قبل ناامیدترشدند.
وی از آیت الله هاشمی رفسنجانی بعنوان شخصیتی یاد کرد که در همه دوران یار مقام معظم رهبری بوده و خود در مصاحبه های تلویزیونی ایشان را رهبر و خود را رهرو عنوان نموده ودر عرصه های مختلف مطابق با نظر رهبر فرزانه انقلاب عمل کرده است.
فرمانداررابر همچنین از حضور گرم مردم شهرستان رابر دراین مراسم قدردانی کرد وافزود: درود برشما که حضور گرم شما نشان از ایمان شما به راه مقدس امام خمینی (ره) و رهبری و ادامه این راه و قدردانی از زحمات مسئولین نظام جمهوری اسلامی است.
امام جمعه هنزاء نیز در این مراسم با تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی از خدمات این انقلابی نستوه قدردانی کرد وبا استناد به پیام تسلیت مقام معظم رهبری افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی نمونه ای کم نظیر از نسل اول مبارزان ضدستم شاهی و از رنج دیدگان این دوران پرخطربود که ۴سال و ۵ماه از مهمترین دوره زندگی خود را در زندان های مخوف ساواک گذراند وبه گفته همرزمانش باهمه شکنجه هاصدای قرائت قران ایشان قطع نمی شدوبرشکنجه های طاقت فرسای ساواک مقاومت نمود.
جحت الاسلام علی اکبرعلیدادی سلیمانی گفت: افتخارات ایشان در تاریخ بیانگر خدمات شایان این عالم فقید در دوران های مختلف همچون لایحه کاپیتولاسیون و تبعید امام (ره) و غیره است که از همان ابتدا همراه با مقام معظم رهبری و شهدای عزیزاز ایشان دفاع کردند.
وی دریافت حکم نائب فرماندهی کل قوا در دوران جنگ را از بنیانگذار کبیر انقلاب یکی از ویزگیهای بارز ایشان عنوان کرد و افزود: ایشان ۸سال مردانه در کنار امام (ره) و رئیس جمهور آن زمان از خاک میهن دفاع کرد و نقش مهم و تعیین کننده ای در دوران دفاع مقدس داشت.
علیدادی سلیمانی حضور در دو حزب جمهوری اسلامی و روحانیت مبارز را از دیگرویژگیهای ایشان برشمرد واظهارداشت: ایشان از جمله افرادی بود که در پیدایش جامعه روحانیت مبارز حضور داشت و نقش مهمی ایفاکرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ما در هر کاری باید فرمایشات مقام معظم رهبری را فصل الخطاب کارمان قرار دهیم گفت: مقام معظم رهبری فرمودند بعد از ۴۵سال دوستی و همکاری و همفکری در عرصه های متفاوت بعضی خناسان می خواستند که رابطه ما از هم بگسلد و بهره برداری سیاسی از این قضیه کنند ، اما اختلاف نظرها هم هرگز نتوانست پیوند کلی را بگسلد.
وی در پایان سخنانش با اشاره به تشییع باشکوه آیت الله هاشمی رفسنجانی یاردیرین امام و رهبری گفت: مقام معظم رهبری ، علمای بزرگ جامعه مدرسین ، سرداران ، دولتمردان و مردم با این تشییع میلیونی حق مطلب را ادا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir