دفتر ستاد اقتصاد مقاومتی درشهرستان رابر افتتاح شد 

دفتر ستاد اقتصاد مقاومتی درشهرستان رابر افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر، دفتر ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان رابرصبح امروز با حضور فرماندار رابر، طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی وصنایع معادن استان ، خدادادی مدیر اقتصادمقاومتی منطقه چهار استان کرمان، صولت زاده مسئول ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ، معاونین اداره کل منابع طبیعی استان ، پیروز ارجمند بعنوان مشاور اقتصاد مقاومتی شهرستان رابر ،خانم پیام وسایر مسئولین شهرستانی برگزارشد.
فرماندار رابر در این آیین ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه معصومه (س) و رحلت یاردیرین امام و رهبری ، عالم فقید آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه همه دستگاهها باید تلاش خود را برای توسعه اقتصاد مقاومتی اجام دهند گفت:ما باید ظرفیت های موجود شهرستان را بطور صحیح درمسیر رشد اقتصاد مقاومتی هدایت کنیم.
علیجان سلیمانی گفت: شهرستان رابر همانطور که تاکنون در بحث ایثارگری ، شهادت و فداکاری در همه عرصه ها سرآمد بوده انتظار داریم با همت صدر هاشمی نژاد سرمایه گزار بخش خصوصی و معین اقتصادی شهرستان رابر بتوانیم شهرستان رابر را با چشم اندازهای درخشان وویژگیهای خاص همانند سد شهیدان امیرتیموری، معدن مس درآلوئیه رابر، جاده مستقیم رابر به کرمان ، منابع طبیعی و گردشگری به سرمنزل مقصود برسانیم.
وی تحقق اقتصاد مقاومتی را از جمله اولویت های برنامه ای مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید دانست و تصریح کرد: امیدواریم با همکاری و پشتکار تا پایان سال ۹۵گامهای موثری در این حوزه برداشته شود.
سلیمانی همچنین راه اندازی بانک اقتصاد نوین ، اقامت گاههای گردشگری را از امکانات اولیه برای شروع ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان عنوان کردو خواستار راه اندازی هرچه سریعتراین مجموعه ها شد.
در ادامه این جلسه طبیب زاده نیز با تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: رحلت این عالم فقید با بلند نظری ، توسعه نگری و عشق به توسعه برای کشور یک ضایعه بزرگ است.
وی افزود: فعالیت ها و سیاست های ستاد اقتصاد مقاومتی ابلاغیه مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید در کنار مردم توسعه می یابد و پایدار است.
طبیب زاده اصل مهم اجرایی شدن هر پروژه را منوط به حفظ سلامت، بکرماندن طبیعت منطقه و زیبایی شهرستان رابر عنوان کرد.
وی برخورداری از استعدادهای انسانی با موقعیت های علمی ، طبیعت بکر و منابع طبیعی ، محصور بودن در کوه شاه وکوه هزار را را از پتانسیل های موجود برای دستیابی به توسعه عنوان کرد و گفت: ما ضمن اینکه باید با مطالعه هرکاری را انجام دهیم عجله داریم هرچه سریعتر آثار اقتصادمقاومتی در شهرستان ظاهرشود.
وی افزود: هدف اصلی ما سرمایه گزاری برای یک نهاد نیست بلکه ما می خواهیم پتانسیل ها را شناسایی و مردم را آموزش دهیم که وارد مسیر شوند.
علی خدادادی نیز با تسلیت شهادت حضرت معصومه (س) و ارتحال یارامام ورهبری تحقق اقتصاد مقاومتی را در شهرستان رابر گامی به سوی جلوگیری از مهاجرت مردم عنوان کرد و افزود: امیدواریم با همکاری مردم و مسئولین بتوانیم در این راستا خدمات ارزنده ای به زادگاه سردار حاج قاسم سلیمانی انجام بدهیم.
وی با اشاره به ظرفیت های منابع طبیعی شهرستان رابر از جمله جنگل بادام و بنه کوهی ، گیاهان دارویی ، شیرین بیان و غیره خواستار همکاری بیش از پیش منابع طبیعی با این ستاد در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی شد.
خدادادی احداث اقامتگاههای دائمی را در شهرستان رابر یکی از مواردی عنوان کرد که باید توسط ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان رابر محقق شود.
گفتنی است دفتر ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان رابر درطبقه همکف ساختمان شهرداری رابرآغاز بکار کرد و آقای سیامک صولت زاده بعنوان مسئول این ستاد معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir