پلمب تنها کشتارگاه سنتی دام رابر/نگرانی قصاب ها از وضعیت موجود

پلمب تنها کشتارگاه سنتی دام رابر/نگرانی قصاب ها از وضعیت موجود
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر، تنها کشتارگاه دام شهرستان رابر در حالی پلمب شد که قصاب ها نگران از وضعیت موجود بودند.
سرپرست اداره دامپزشکی رابر علت پلمب این واحد را وضعیت نامناسب کشتارگاه عنوان کرد و افزود: وضعیت غیر بهداشتی تنها کشتارگاه رابر به گونه ای است که سلامت شهروندان را تهدید می کند.
محمد رضا صادقی مجهز نبودن این کشتارگاه را به اتاق نگهداری دام ، اتاق تخلیه امحاء واحشام دام ، نبود سرویس بهداشتی ، میز استیل ، آبگرمکن ، روشویی آب گرم جهت سالن کشتار ، نگهداری دام در اتاق جنب سالن کشتاربا وضعیت نامناسب، عدم خودروی سردخانه دار جهت حمل لاشه گوشت از محل کشتارگاه تا محل توزیع ، نبود فاضلاب و تهویه مناسب داخل سالن کشتار و چنگک های زنگ زده را از جمله مشکلات کشتارگاه عنوان کرد.
وی افزود: در این راستا دو کمیته بررسی مسائل پیرامون کشتارگاه درفرمانداری شهرستان برگزار وفرصت برای رفع مشکلات و کمبودهای موجود به شهرداری داده شده که تاکنون اقدامی صورت نگرفته و بعلت برطرف نشدن مشکلات ذکرشده مجبور به پلمب این واحد شدیم.
صادقی گفت: این کشتارگاه به دستور دادستان از امروز تا اطلاع ثانوی پلمب است و شرط بازگشایی مجدد آن نیز رفع مشکلات و کمبودهای بهداشتی کشتارگاه با تایید کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان می باشد.
سرپرست شبکه دامپزشکی رابر در پایان یادآور شد: مردم باید برخوردهای قانونی و قاطع با متخلفین بهداشتی و سلامت را به دید کمک به ارتقاء سلامت شهروندان نگرند و از مسئولین محترم شهرستان هم انتظار می رود ضمن تاکید بیشتر بر مسائل بهداشتی و سلامت بیشتر مردم ما را یاری نمایند.
به گزارش خبرگزاری صداو سیما از رابر تعدادی از قصابان نیز با حضور در محل کشتارگاه از وضعیت نامناسب موجود برای کشتار دام ناراضی بوده و با توجه به طی مسافت ۳۵کیلومتری به شهرستان بافت،عدم وجود ماشین در شهرستان رابر، عدم نوبت دهی جهت کشتار در کشتارگاه بافت را از مشکلات ۹نفر قصاب شهرستان که به مردم خدمات دهی می کنند عنوان کردند وبا اشاره به مشکلات فوق خواستارتوجه ویژه مسئولین شهرستان شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir