استاندار کرمان از مناطق سیل زده شهرستان رابر بازدید کرد

استاندار کرمان از مناطق سیل زده شهرستان رابر بازدید کرد
استاندار کرمان در بازدیدی که به همراه معاون عمرانی استانداری، فرماندار رابر، نماینده مردم شهرستان های بافت ، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی ، مدیرجمعیت هلال احمر استان، مدیرکل جهاد کشاورزی استان و تعدادی از مسئولین استانی و محلی از مناطق آسیب دیده ازسیل اخیر در شهرستان رابر داشت ضمن بازدید از روستاهای اسکر، تذرج گفت: حدود ۹ هزار خانه روستایی در شهرستان‌های رابر، بافت و ارزوئیه نیاز به بازسازی دارد
علیرضا رزم‌حسینی گفت : نعمت بارندگی به استان کرمان نازل شده است در حالی که آسیب‌های ناشی از خشکسالی در ۲۵ سال اخیر در این خطه زیاد بوده است.
وی از مهاجرت روستاییان و لطمه به اقتصاد روستاییان به عنوان مهمترین آسیب‌های ناشی از خشکسالی در استان کرمان نام برد و خاطرنشان کرد: آب ارزش زیادی برای مردم استان کرمان دارد.
استاندار کرمان با اشاره به خسارت سیل به مناطق مختلف استان ابراز داشت: هشدارها قبل از وقوع سیل به مردم داده شد و به همین علت آمادگی کامل وجود داشت و همه دستگاه‌های استان در حالت آماده‌باش بودند تا تلفات انسانی نداشته باشیم.
رزم‌حسینی ادامه داد: تخلیه روستاها در زمان مناسب انجام شد که امر مهمی است و اگر آمادگی وجود نداشت، شاهد تلفات در هنگام سیل بودیم.
وی با اشاره به اینکه در جنوب استان کرمان هم بارندگی خوبی داشتیم و تالاب جازموریان دوباره احیا شد، عنوان کرد: اگر سدها در استان کرمان ساخته نشده بود، خسارت‌های جبران‌ناپذیری وارد می‌شد.
استاندار کرمان ادامه داد: خسارت‌هایی بعد از سیل به وجود آمده است و در صورتی که صنعت بیمه در کشور ما قوی بود، دیگر نگرانی برای تامین خسارت‌های مادی وجود نداشت.
رزم‌حسینی ابراز داشت: با توجه به قدمت زیاد روستاها و وجود خانه‌های خشت و گلی در مناطق روستایی نیاز به بازسازی حدود ۹ هزار خانه روستایی در شهرستان‌های رابر، بافت و ارزوئیه است.
وی اظهار کرد: استان کرمان برآورد خسارت‌های سیل را انجام داده است و امیدواریم به زودی اعتبارات لازم برای جبران خسارت‌ها اختصاص یابد
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: تعدادی از نمایندگان استان کرمان در هنگام سیل در استان حضور پیدا کردند و همدلی و همراهی مسئولان همواره موجب موفقیت است.
فرماندار رابرنیز گفت: ۹۰ درصد خانه‌های خشت و گلی و چوب‌پوش در شهرستان رابر بر اثر سیل آسیب دیده‌اند
.فرماندار رابر در جلسه مدیریت بحران شهرستان‌های رابر، بافت و ارزوئیه در محل فرمانداری بافت اظهار داشت: بیشترین خسارت‌های سیل در شهرستان رابر به واحدهای مسکونی وارد شده است.
وی بیان داشت: ۳ هزار و ۷۹۰ واحد مسکونی در شهرستان رابر نیاز به بازسازی، نوسازی و تعمیرات دارند و یک هزار و ۶۰۰ جایگاه دام روستایی و عشایری نیز نیاز باید بازسازی شود.
فرماندار رابر از پوشش ۶۰ خانوار عشایری سیل‌زده خبر داد و تصریح کرد: ارتباط با ۱۸ خانوار عشایری و دو روستا در شهرستان رابر به علت عدم دسترسی قطع است.
سلیمانی با اشاره به تلفات حدود ۵۰۰ راس دام در شهرستان رابر ابراز داشت: در تمام راه‌های عشایری نیاز به تیغ‌زنی است و سیل به تمام منابع آب ازجمله قنوات، چاه‌ها و کانال‌ها خسارت زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir