آغاز به کار سی و پنجمین دوره از مسابقات قرانی دانش آموزان استان در رابر

آغاز به کار سی و پنجمین دوره از مسابقات قرانی دانش آموزان استان در رابر


به گزارش خبرگزاری صداوسیما از رابر،سی و پنجمین دوره مسابقات قرانی شهرستان رابر با حضور ائمه جمعه شهر رابر و هنزاء ، فرماندار ، بخشداران بخش مرکزی و هنزاء ، سادات حسینی رئیس اداه قران و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ، صدیقه مرادی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ، کارشناسان نماز و قرآن شهرستانهای استان ، معلمان و مربیان فرهنگی شهرستان رابرو جمعی ازمسئولین محلی شهرستان و قریب یکهزار دانش آموزان شرکت کننده در دو بخش قران و صحیفه سجادیه آغازبه کار کرد.


مدیر آموزش و پرورش شهرستان رابردر این مراسم ضمن عرض خیرمقدم گفت : امسال افتخار میزبانی وبرگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات استانی قرانی و معارف اسلامی در دو رشته ( تفسیر – صحیفه سجادیه ) در شهرستان رابر رقم خورد که به فال نیک می گیریم.
حسین سلیمانی در ادامه با اشاره به افتخارات بومی شهرستان رابر گفت : فرزندان این مرز و بوم در اقصی نقاط کشور خدمت می کنند و فرزند نیک این سرزمین سردار سلیمانی نه تنها در داخل بلکه خارج از ایران نقش آفرینی می کند و ما به وجود ایشان افتخار می کنیم .
وی اظهارداشت : قران کتاب زندگی است و امیدواریم دانش آموزان عزیز صداقت و مردم داری را از کلام الهی بیاموزند و امانتداران خوبی یرای جامعه آینده باشند و سرنوشت خوبی را برای خود و خانواده محترم رقم بزنند .
سلیمانی ادامه داد: ما اگر از دل وجان به کلام الهی رجوع کنیم و نگاهی دوباره به متون عظیم قران داشته باشیم بسیاری از نابسامانیها را نخواهیم داشت و تاثیر گذاری جهانی دارد .
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : وارث کلام عاشورا صحیفه سجادیه است و عظمتش کمتر از عاشورا نیست ،امام سجاد (ع) ، امام ادب ، اخلاق و با علمشان آزادگی را به مردم مسلمان آموختند که امیدواریم به اندازه علممان از صحیفه سجادیه بهره برده و بیش از بیش به این متون اسلامی بپردازیم .


در ادمه این مراسم حجه الاسلام صادقی امام جمعه رابرنیز گفت : در زمان ناپلئون بناپارت تلاش بر این بود که کتاب را از دست مسلمانان بگیرند تا مسلمانان را به بردگی ببرندو مسلمانان از خود هیچ گونه استقلالی نداشته باشند .
صادقی در ادامه با تاکید بر اهمیت نماز جمعه بیان کرد: پیامبر اکرم ( ص ) می فرماید هر کس بدون عذر و بهانه ای نماز جمعه را سه هفته متوالی ترک نماید مسلمان نیست .


در ادمه مراسم افتتاحیه صدیقه مرادی معاونت تربیتی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت : خداوند توفیق میزبانی مسابقات قرانی را در شهرستان رابر به شما مردم شریف شهرستان رابر داده است و این افتخاری است که بر خود ببالیم تا در زمینه برگزاری مسابقات قرانی قدمی بر داریم .
صدیقه مرادی بیان کرد : آنچه به جامعه انسانی انسانیت می دهد قران است و آفاصله گرفتن از قران باعث بی هویتی ماست.
وی گفت : خداونددر قران فرموده انسان را به بهترین شکل خلق نموده ام ووقتی انسان هویت پیدا می کند که با قران مانوس باشد و انسان زمانی به خودشناسی می رسدکه با قرآن عجین باشد .


وی ادامه داد: وقتی انسان عنوان اشرف مخلوقات را به خود می گیرد با سر منشاء و سر لوحه قرار دادن قران در کارهایش به موفقیت خواهد رسید.
مرادی افزود: وقتی جامعه و نظام ما ثبات پیدا می کند که عمل به قران در دستور کارها قرار گیردو آنچه به جامعه ما هویت و نشاط می دهد قران است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Rabour.ir